جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

خطیب جمعه ساری :بسیج از ماندگارترین یادگار های امام است - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه ساری :بسیج از ماندگارترین یادگار های امام است

بسیج مستضعفین که به فرمان امام در پنجم آذر ماه سال 1358 تشکیل شد منشا خیرات فراوان برای نظام اسلامی بوده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈیوسف یوسف پورˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری همچنین بسیج را مایه عزت و افتخار نظام اسلامی داست و افزود: خدمات خالصانه و صادقانه بسیج در طول انقلاب اسلامی بویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی جایگاه رفیع بسیج مستضعفین در نظام اسلامی را نشات گرفته از معنویت، شجاعت، صداقت، ولایتمداری، ولایت دینی دانست و اظهارداشت: بسیج باید در حفظ و پاسداری از این نشانه های بارز و ارزشمند بخوبی عمل کند و همیشه استوار باقی بماند.

وی بیان داشت: رشادتها، ایثارگریها و جانفشانیهای بسیج مردمی در دوران دفاع عاشورایی در پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و باورهای دینی بی بدیل است.

امام جمعه موقت ساری در بخش دیگر از سخنانش به برگزاری نخستین کنگره بین المللی علامه ابن شهر آشوب ساروی مازندرانی در ساری اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که مازندران این دیار علویان میزبان اولین کنگره بین المللی ابن شهر آشوب ساروی مازندرانی شد که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و همت و همکاری ادارات کل ارشاد و فرهنگ اسلامی، تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه استان و کمک و همیاری علمای قم به نحو مطلوب برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این کنگره با حضور فضلا و فرهیختگان حوزه برگزار شد گفت: از 20 کشور خارجی در این همایش حضور یافتند و بیش از 75 مقاله در این کنگره بصورت های مختلف ارائه شد .

امام جمعه موقت ساری با اشاره به حضور دانشگاهیان در این کنگره، گفت: با حضور دانشگاهیان و عامه مردم کنگره ای در خور شان برای ابن شهرآشوب در زادگاهش برگزار شد.

وی همچنین به مذاکرات مربوط به انرزی هسته ای اشاره کرد و بیان داشت: استفاده از انرژی صلح آمیز حق مسلم همه کشور هاست و ایران از این امر مهم مستثنی نیست اما استکبار جهانی می خواهد این حق مسلم را از ملت ایران بگیرد.

وی اظهارداشت: تیم مذاکره کننده ایران باید در ژنو از حق مسلم ایران در استفاده از انرژی هسته ای جانانه دفاع کنند.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر مهم باید از طریق ساختارهای دیپلماسی و مذاکراه با طرفهای مربوطه از حق ملت ایران دفاع کنیم و در همه حال با اقتدار در مقابل ناحق مقاومت و ایستادگی کنیم .

وی در پایان خطبه نماز جمعه حمله وحشیانه تروریست ها به ساختمان سفارت ایران در لبنان و به شهادت رساندن مردم بی گناه را شدیدا محکوم کرد.