جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خطیب جمعه ساری : اخلاق ، ضروری ترین مقوله و عنصر جامعه اسلامی و توحیدی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه ساری : اخلاق ، ضروری ترین مقوله و عنصر جامعه اسلامی و توحیدی است

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام ˈ یوسف یوسف پور ˈ در خطبه های نماز جمعه امروز مرکز استان مازندران همچنین گفت : جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از کلام قرآن ،سیره ائمه اطهار و رهنمود های ولی فقیه در حوزه اخلاق سر آمد کشورها است.

حجت الاسلام یوسف پور با اشاره به سالروز میلاد حضرت معصومه (س)، گفت: گستردگی فرهنگ بر آمده از زندگی آن بانوی بزرگوار در ایران ، به نهادینه شدن فرهنگ و اخلاق اسلامی و دینی ، عفت و حجاب انجامیده است .

حجت الاسلام یوسف پور با تبریک روز دختر، ابراز امیدواری کرد که دختران ایرانی با اسوه قرار دادن حضرت معصومه (س)، عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنند.

وی افزود: به پدران و مادران عرض می کنیم که پیامبر اسلام فرمودند بهترین فرزندان شما، دختران هستند.

خطیب نماز جمعه شهرستان ساری، با اشاره به ارج و قربی که پیامبر برای دختران و زنان قایل بود و جایگاهی که برای فرزند دختر در نظر داشتند، ادامه داد: دختران، برکت و ارزش های خانواده هستند و پدران و مادران باید این هدیه الهی را به خوبی پاس بدارند .

وی همچنین با اشاره به ولادت امام رضا(ع)، آغاز دهه کرامت را تبریک گفت و اظهار داشت : توقع بر این است که جشن کرامت مطابق با کرامت خاندان عصمت برگزار شود و در این جشن ها برنامه خلاف شرع صورت نگیرد.