جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

خسارت 60 میلیارد تومانی بحران برف در چالوس/وضعیت کشاورزان دلخراش است - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 60 میلیارد تومانی بحران برف در چالوس/وضعیت کشاورزان دلخراش است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، قدیر رضایی عصر روز شنبه در بازدید از نقاط آسیب‌دیده شهر هچیرود اظهار داشت: وضعیت، آب، راه، برق، گاز و مخابرات پس از بحران برف شهرستان عادی شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت گلخانه‌ها و باغات و دامداران منطقه بسیار بد است، اذعان داشت: تا ‌زمانی که برف کامل آب نشود تخمین خسارت دقیق و کامل نیست.

رضایی خاطرنشان کرد: وضعیت درختان مرکبات، گلخانه‌ها و مرکز پرورش ماهی در شهرستان چالوس و شهر هچیرود دلخراش است و خسارات زیادی بر اثر بحران برف وارد شده است.

وی  با تاکید بر رسیدگی به وضعیت خسارت شهروندان آسیب‌دیده ‌افزود: ‌اگر چه هشت روز از بارش برف سنگین در چالوس می‌گذرد و وضعیت راه، آب، برق، گاز و مخابرات به حالت عادی برگشته اما وضعیت گلخانه‌ها و باغات و دامداران بسیار بد است، بنابراین رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان باید در نخستین فرصت صورت گیرد.

امام جمعه  شهرستان چالوس نیز رسیدگی به خسارات وارده را جدی دانست و گفت: در شهرستان چالوس در بخش باغات و مرکبات خسارت زیادی وارد شده ‌که جای بسی نگرانی است.

حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی با اشاره به قرار گرفتن در فصل بودجه‌نویسی تأکید کرد: حال که فصل بودجه است ما نباید این فرصت را از دست بدهیم و شایسته است تا خسارات وارد شده به غرب مازندران و به‌ویژه شهرستان چالوس را دقیق و کامل در نظر بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان خسارات را به‌دستی در نظر بگیرند افزود: با توجه به اینکه ما در چند روز اول بحران هیچ‌گونه کمکی از استان دریافت نکردیم، این نشان می‌دهد که اگر بخواهیم می‌توانیم.

راشدی اعلام داشت: اگر ما ظرفیت‌ها را بالا ببریم در ارائه‌ خدمات موفق‌تریم و این امر نشان‌دهنده همت بالای مسئولان شهری است و باید در تامین امکانات مهم و تاثیرگذار تلاش کرد.

وی به حضور در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان چالوس با حضور گستره خود در راهپیمایی 22 بهمن دیگر بار مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان خواهند کوبید و نقشه‌های شوم آنان را نقش برآب می‌کنند.