جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

خسارت 400 میلیارد ریالی برف و سرما به باغداران نوشهری - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 400 میلیارد ریالی برف و سرما به باغداران نوشهری

مدیر جهادکشاورزی نوشهر با اشاره به بارش سنگین برف و سرما در چند روز گذشته اعلام کرد که برف و سرما 400 میلیارد ریال به باغ های این شهرستان خسارت وارد کرد.

خسارت 400 میلیارد ریالی برف و سرما به باغداران نوشهری

محمدرضا رضوی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : بر اساس برآورد اولیه برف و یخبندان محصول 2 هزار هکتار از باغ های مرکبات و 25 هکتار از باغ های کیوی شهرستان را به میزان 400 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.
وی تصریح کرد: محصولات مرکبات این باغ ها بین 20 تا 40 درصد و محصول کیوی نیز 40 درصد آسیب وارد شد.
مدیر جهادکشاورزی نوشهر خاطر نشان کرد: علاوه بر خسارت سرمازدگی باغ های مرکبات و کیوی ، بارش سنگین برف پائیزی موجب تخریب چندین گلخانه در شهرستان شد.
رضوی زاده با اشاره به بسته بودن برخی از راه های دامداری ها و مرغداری ها افزود: این واحدها حداکثر قابلیت ذخیره چند روز سوخت و تغذیه را دارند.
مدیر جهادکشاورزی نوشهر خواستار بازگشایی هرچه زودتر راه دسترسی واحدها دامداری و مرغداری شهرستان شد و گفت: در صورت تاخیر شاهد افزایش قابل ملاحظه خسارت و تلف شدن دام و طیور خواهیم بود.
برفی که از دوشنبه شب تا پنجشنبه شب هفته پیش در اغلب شهرستان های مازندران بارید متاسفانه علاوه بر اختلال در آمد و شد خودروهای مسیرهای درون شهری و برون شهری ، باعث قطعی آب ، گاز ، برق و تلفن همراه برخی مناطق شده است.
در بهمن ماه سال 92 برف سنگین و سرمازدگی، هشت هزار و 500 میلیارد ریال به کشاورزان غرب مازندران خسارت وارد کرده بود.