جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

خسارت 160 میلیارد ریالی طوفان اخیر به بخش کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 160 میلیارد ریالی طوفان اخیر به بخش کشاورزی مازندران

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خسارت 160 میلیارد ریالی طوفان اخیر به بخش کشاورزی مازندران خبر داد.

خسارت 160 میلیارد ریالی طوفان اخیر به بخش کشاورزی مازندران

سید محمد جعفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، از خسارت 160 میلیارد ریالی وزش باد و طوفان چند روز اخیر به بخش کشاورزی استان خبر داد و اظهار کرد: بیشترین خسارت به شهرستان‌های رامسر، تنکابن، نوشهر، نور، محمودآباد، آمل، قائم‌‌شهر و سیمرغ وارد شده است.

وی افزود: ریزش مرکبات، برهم‌زدن سازه‌های گلخانه‌ای به‌ویژه پوشش نایلونی واحدهای گلخانه‌ای و ریزش سقف انبارهای علوفه از عمده خسارات وارد شده به بخش کشاورزی مازندران بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با‌توجه به تداوم سرما، به باغداران پیشنهاد می‌شود نسبت به برداشت مرکبات در زمان مناسب اقدام کنند و از نگهداری میوه بر روی درخت خارج از زمان فنی ارائه شده خودداری کنند تا دچار بحران سرمازدگی و خسارت نشوند.

جعفری تصریح کرد: کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را با توجه به تعدد خسارت‌های وارد شده در اولویت اصلی خود قرار دهند.

وی اظهار کرد: بر‌اساس ظرفیت قانون بودجه سال 94، امهال بدهی افراد خسارت‌دیده با تایید کارگروهی متشکل از فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، نماینده بانک عامل و صندوق بیمه محصولات کشاورزی انجام می شود .

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از مدیریت بحران استانداری مازندران خواستار شد برای پیگیری تسهیلات کم‌بهره برای جبران بخشی از خسارت وارد شده به باغداران و گلخانه‌داران اقدام کنند.