سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

خسارت 150 میلیون تومانی طوفان به امور توزیع برق سیمرغ - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 150 میلیون تومانی طوفان به امور توزیع برق سیمرغ

مدیر امور توزیع برق سیمرغ گفت: بر اساس آخرین برآورد انجام‌شده حدود 150 میلیون تومان خسارت به حوزه امور توزیع برق سیمرغ وارد شده است.

خسارت 150 میلیون تومانی طوفان به امور توزیع برق سیمرغ

یعقوب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سیمرغ با اشاره به وارد آمدن خسارت از طوفان اخیر به تاسیسات برق‌رسانی این شهرستان اظهار کرد: از ابتدای صبح روز جمعه 22 نفر در قالب 6 اکیپ عملیاتی با تجهیزات کامل با عنوان کمیته بحران در امور توزیع برق سیمرغ تشکیل شد.

وی افزود: به دلیل وضعیت نامناسب جوی و احتمال اتصال و آتش‌سوزی وجود داشت مجبور به قطع خطوط برق شدیم.

مدیر امور توزیع برق سیمرغ با اشاره به اینکه به‌محض آرام شدن هوا ابتدا سرکشی از شبکه‌های فشار ضعیف شهرستان انجام شد، تصریح کرد: به دلیل ضعیف بودن این شبکه‌ها و احتمال پارگی سیم در این شبکه‌ها توسط تیم‌های عملیاتی امور توزیع برق سیمرغ مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: نقاط آسیب‌دیده ایزوله شده و تکه‌تکه وارد مدار شدند.

*‌ 65 میلیون تومان خسارت 93 مگاوات انرژی توزیع نشده در سیمرغ

حیدری با بیان اینکه تا ساعت 9 صبح تمامی خطوط فشارقوی شهرستان به‌جزء دو نقطه سنگتاب و رکن‌کلا وارد مدار شدند، تصریح کرد: در بیشتر خاموشی‌های مربوط به تک خاموشی ناشی از قطع کابل برق بوده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: بیشتر پارگی و قطع سیم شهرستان مربوط به سقوط درخت، بنرهای تبلیغاتی و داربست‌ها بوده است و در اثر باد و طوفان نهایتاً پارگی چند مورد سیم و شکستگی پایه قدیمی در اثر فشار درخت داشته‌ایم.

مدیر امور توزیع برق سیمرغ با بیان اینکه 6 اکیپ عملیاتی شهرستان در طی 20 ساعت و در غالب 440 نفر ساعت مشغول به کار بودند، خاطر نشان کرد: در مدت‌ زمانی که منطقه بدون برق بود حدود 65 میلیون تومان خسارت برای 93  مگاوات ساعت انرژی توزیع نشده وارد شد.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکلی که وجود داشت و در ساعت 1.30 بامداد برطرف شد مربوط به شهرک صنعتی سنگتاب بوده است، بیان کرد: به دلیل اینکه برق شهرک صنعتی از سوی قائم‌شهر تأمین می‌شود نتوانستیم در مانور خط دخالتی داشته باشیم البته اکیپ عملیاتی برای کمک به همکاران قائم‌شهر اعزام شد همچنین چاه‌های آبی که منطقه سیمرغ، جویبار و بهنمیر را پوشش می‌دهد بر روی همین خط فشارقوی قرار داشته است.

* خسارت 150 میلیون تومانی طوفان به امور توزیع برق سیمرغ

حیدری با بیان اینکه بیش از 32 میلیون تومان برای اجناس مصرفی شامل سیم، تیر چراغ‌برق، برق‌گیر و ترانس مصدوم شده براثر صاعقه هزینه شده است، اظهار کرد: بر اساس آخرین برآوردی که انجام‌شده حدود 150 میلیون تومان خسارت شامل انرژی توزیع نشده و تجهیزات در حوزه امور توزیع برق سیمرغ وارد شده است.

وی در پایان گفت: سه پیمانکار با اکیپ کامل در اختیار امور توزیع شهرستان قرار گرفته و در حل مشکل خاموشی شهرستان کمک‌کار ما بوده‌اند.