جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

خسارت شدید برف و سرما به باغات کجور - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت شدید برف و سرما به باغات کجور

حسین مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر گفت: بر اثر تغییرات ناگهانی و سرد شدن دمای هوا، بارش در منطقه کجور در روزهای گذشته به صورت برف و تگرگ باعث بروز خسارات به کشاورزان شد.

وی افزود: سرما در برخی از نقاط کجور تا بالای 50 درصد به درختان گردو آسیب جدی وارد کرد و قدرت محصول دهی آنها را از بین برد.

مسعودی گفت: همچنین سرمازدگی به درختان هلو و شلیل نیز در بخش کجور آسیب زد به طوری که برگ این درختان در حال ریزش است.

رئیس جهاد کشاورزی کجور در ادامه به کشاورزان توصیه کرد؛ وقتی درختان به مرحله گل دهی می‌رسند باید در مقابل برخی بیماری‌ها سم‌پاشی شوند که این کار در حال حاضر کم و بیش در کجور در حال انجام است.

مسعودی یادآور شد: برخی از کشاورزان نیز از سمومی استفاده می‌کنند که اصلا مناسب نیست و باید این رویه را تغییر دهند و بر اساس اصول و قواعد کشاورزی پیش بروند.

وی اظهار کرد: کشاورزان باید در زمان گل دهی از آبیاری درختان خودداری کنند چرا که این امر موجب افزایش میوه دهی و محصولات سر درختی می‌شود و تاکنون آنهایی که این کار را انجام دادند بسیار راضی هستند.

مسعودی خاطرنشان کرد: درباره مزارع گندم و جو نیز اقداماتی اساسی برای مبارزه با علف‌های هرز در حال انجام است که امیدواریم کشاورزان نیز در این راه همکاری لازم را داشته باشند.