جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

خرید 313 تن مرکبات از باغداران در سیمرغ - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید 313 تن مرکبات از باغداران در سیمرغ

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تا امروز 313 هزار و 830 کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، گفت: 209 هزار و 390 کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و 104 هزار و 440 کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

خرید 313 تن مرکبات از باغداران در سیمرغ

مجید جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: با توجه به قابلیت و کیفیت پرتغال این شهرستان و تأیید قابلیت ذخیره‌سازی مرکبات توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مرکز خرید در سیمرغ دایر شد.

وی افزود: در مرکز خرید هر کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک 834.4 تومان و پرتغال درجه‌ دو هر کیلوگرم باقیمت 720 تومان خریداری می‌شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تاکنون 313 هزار و 830 کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، تصریح کرد: 209 هزار و 390 کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و 104 هزار و 440 کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

این مسؤول ادامه داد: درباره خارج کردن پرتغال‌های زیر درختان از چرخه مصرف با تشکیل کارگروه و انجام اقدامات لازم تا امروز 2 هزار و 855 تن از چرخه مصرف خارج شد.

جعفری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل به‌تمامی گلخانه‌داران، مرغداری‌ها و سورتینگ‌ها اعلام‌شده که بحث دوگانه‌سوز خود را جدی بگیرند، اظهار کرد: همه مجموعه‌ها مجهز به سیستم دوگانه‌سوز هستند و با تعامل و همکاری شرکت نفت سوخت دوم تأمین‌ شده است.

وی افزود: مشکل و محدودیتی در اختصاص سوخت دوم وجود ندارد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به بحث تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شهرستان، تصریح کرد: تجهیز و نوسازی دو روستای جمال‌کلا و رکن‌کلا با مجموع 240 هکتار در حال انجام است.

این مسؤول ادامه داد: تجهیز و نوسازی 15 هکتار از اراضی کشاورزی روستای لاله‌زارکتی هم به‌زودی آغاز می‌شود.

جعفری با بیان اینکه 85 درصد کارهای اولیه 350 هکتار اراضی کشاورزی سیدمحله و سوخت‌آبندان شهر کیاکلا انجام‌شده و به جد پیگیری آغاز عملیات تجهیز و نوسازی در سال‌جاری هستیم، اظهار کرد: در صورت مهیا نشدن شرایط برای انجام عملیات تجهیز و نوسازی اراضی امسال مستندات برای آغاز کار در سال زراعی آینده آماده است.

وی به وضعیت آنفلوانزا پرندگان در سیمرغ اشاره کرد و گفت: جلسات مشترکی با اداره دامپزشکی برگزار شده اما تاکنون موردی در شهرستان مشاهده نشده است.