جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

خرید 108 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید 108 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور با اعلام اینکه تاکنون 108 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری شده است، گفت: تاکنون 101 میلیارد و 496 میلیون تومان بابت خرید گندم در مازندران پرداخت شده است.

خرید 108 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، محمد جعفری در نشست با فرمانداران، نمایندگی‌های غله و خدمات بازرگانی و صاحبان سیلوها و مراکز خرید گندم در بهشهر، نکا و گلوگاه، اظهار کرد: از 12 خردادماه، خرید تضمینی گندم در 35 مرکز خرید شامل کارخانجات آرد و مرکز تعاونی مازندران آغاز شده است.

وی با بیان اینکه حدود 108 هزار تن گندم خریداری‌شده و در سامانه مربوطه به ثبت رسیده است، افزود: تاکنون 101 میلیارد و 496 میلیون تومان بابت خرید گندم در مازندران پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اشاره به وجود 15 مرکز خرید گندم در شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه که 70 درصد تولید گندم مازندران را دارد، گفت: تاکنون، 73 هزار و 134 تن گندم از این شهرستان‌ها خریداری شده است.

این مسؤول بیان کرد: عارضه جوانه زدن بخشی از گندم‌های استان به‌دلیل بارندگی‌های متوالی مهم‎ترین مشکل و نگرانی در فرآیند خرید گندم است.

جعفری ادامه داد: شناسنامه‌دار شدن گندم‌های خریداری شده و حذف دلالان و سودجویان از فرآیند خرید گندم، یکی از موضوعات مهمی است که به دنبال آن هستیم.

وی با بیان اینکه پرداخت بهای گندم دریافتی در تمام کشور 56 درصد است، تصریح کرد: این رقم در مازندران 76 درصد و میانگین استانی نسبت به شرق مازندران، 90 درصد است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اعلام اینکه میزان مصرفی سبوس در مازندران 20 هزار تن است، بیان کرد: تولید سبوس در این استان نیز 4 هزار تن است که 70 درصد آن در شرق مازندران تولید می‌شود.

این مسؤول سهم دریافتی سبوس برای سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه را یک‌هزار و 200 تن اعلام کرد.

جعفری با اشاره به وجود مقدار زیادی سبوس در کارخانجات آرد که باید از سوی تشکل‌های دامی خریداری شود، خاطرنشان کرد: تشکل‎ها باید سهم خود را زودتر دریافت کنند، زیرا ماندن درازمدت سبوس در کارخانجات، احتمال آلودگی برای آرد را به‎وجود می‌آورد.

وی در پایان گفت: کمتر از یک‌ماه آینده، نمایندگی‎های غله و خدمات بازرگانی را به اداره تغییر می‎دهیم.