جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

خرید و توزیع زنجیره ای برنج مازندران امسال هم ادامه می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید و توزیع زنجیره ای برنج مازندران امسال هم ادامه می یابد

سید علی اکبر طاهاییˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آمل افزود: در دو سال گذشته بخشی از برنج تولیدی شالیکاران مازندرانی از طریق سازمان ˈ اتکا ˈ و بانک ملی خریداری و توزیع شد و امسال هم استانداری در حال رایزنی برای ادامه روند گذشته است.

استاندار مازندران بر ضرورت تقویت سازمان های تعاونی روستایی به منظور خرید تضمینی برنج در زمان عرضه این محصول در استان تاکید کرد و گفت: مسوولان سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور از هم اکنون باید با تامین منابع مالی مورد نیاز، نسبت به خرید بموقع و نیز بیشتر از سال های گذشته برنج مازاد کشاورزان مازندرانی اقدام کنند.

طاهایی به پیگیری های استانداری برای عملیاتی شدن مصوبات دور چهارم سفر هیات دولت در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: همچنان منتظر ابلاغ و عملیاتی شدن مصوبه های هیات دولت در سفر چهارم به مازندران هستم که تاکنون مشخص نشده است.

وی ادامه داد: پارسال حدود یکهزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بخش کشاورزی در مازندران جذب و در اختیاز متقاضیان این بخش قرار گرفت.

استاندار مازندران گفت: متاسفانه بودجه مصوب سال 92 بخش کشاورزی هنوز به مازندران ابلاع نشده است ولی در پیگیرهای مختلف خواستار تسریع در اختصاص هرچه زودتر بودجه مربوط به بخش کشاورزی مازندران شدیم.

وی جهت گیری سیاست های دولت را حمایت از تولیدات داخلی دانست و افزود: همسو با این باید با جذب خوب منابع مالی بخش کشاورزی و استفاده از تجربیات فنی و مهندسی به دنبال کاهش هزینه های تولید باشیم که یکی از عوامل مهم در این زمینه توسعه ماشینی کردن کشاورزی است که باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد.

طاهایی گفت: یکی از مهم ترین مشکلات در تولید برنج در مازندران، زهکش نبودن اراضی کشاورزی و سطح کم اراضی زهکشی شده است که در سال های آینده باید بشدت افزایش یابد.

استاندار مازندران همچنین از پرداخت اعتبار 300 میلیارد تومانی دولت در قالب کارگروه های ویژه توسعه بخش کشاورزی برای شتاب بخشی به طرح های نیمه کاره و تقویت زیرساخت های کشاورزی در این استان در یک سال گذشته خبر داد.