جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خرید تضمینی کلزا به شرکت غله واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی کلزا به شرکت غله واگذار شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: خرید تضمینی کلزا به شرکت غله واگذار شد.

خرید تضمینی کلزا به شرکت غله واگذار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، رمضان‌علی ملک اظهار کرد: با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و به تبع آن شرکت غله و خدمات بازرگانی خرید تضمینی کلزا در سال 95 را بر عهده گرفته است.

وی بیان کرد: خرید تضمینی کلزا در سال 95 در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و به‌منظور توسعه کشت دانه‌های روغنی و حمایت از تولیدکنندگان توسط شرکت غله صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه زمان خرید دانه کلزا در مازندران از 15 اردیبهشت شروع و تا 10 خرداد ادامه می‌یابد، اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های جهاد کشاورزی انتظار می‌رود حدود 10 هزار تن دانه کلزا در استان خریداری شود.

ملک به قیمت خرید دانه کلزا اشاره کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه کلزا با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 25 هزار و 300 ریال در مراکز خرید، تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری است.

وی افزود: به‌ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 10 درصد و افت ناخالصی بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اظهار کرد: برای هر درصد افت رطوبتی کمتر از 10 درصد و افت خالص کمتر از دو درصد به همان نسبت به وزن محصول کلزای تحویلی اضافه و بهای آن محاسبه می‌شود.

ملک با اشاره به سطح زیر کشت تولید کلزا در مازندران گفت: 5 هزار هکتار از اراضی استان به عنوان سطح سبز کلزا در سال‌جاری به تولید این محصول اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: بهشهر، نکا، میاندورود، آمل و ساری بیشترین سطح سبز تولید کلزا را برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی انتظار می‌رود کلزای تولیدی سال 95 از نظر کمی و کیفی نسبت به سال 94 افزایش یابد.

ملک در پایان گفت: شرکت غله تمهیدات لازم را برای آمادگی مطلوب برای آغاز خرید تضمینی دانه کلزا با بسیج تمام امکانات خود انجام می‌دهد.