سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد/تصویب تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ۱۰ درصد از سوی دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد/تصویب تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ۱۰ درصد از سوی دولت

فرماندار قائم‌شهر گفت: خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد و باغ‌داران خسارت‌دیده باید با مراجعه به انبار اتحادیه تعاون روستایی قائم‌شهر واقع در جنب پل تلار، ضلع جنوبی دانشگاه آزاد مرکبات خود را تحویل دهند.

خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد/تصویب تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ۱۰ درصد از سوی دولت

مهدی محمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان قائم‌شهر، با بیان اینکه ۱۲ تیم از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به همراه دهیار منطقه با بازدید از باغ‌ها، مرکبات پای درختی را ارزیابی و با قیمت هر کیلو ۳۵۰ تومان خریداری و از چرخه مصرف خارج می‌کنند، اظهار کرد: دولت بسته‌های حمایتی خوبی برای جبران خسارت ناشی از برف و یخ‌بندان اخیر مصوب کرده است.

وی افزود: خرید تضمینی پرتقال درجه یک به ازای هر کیلوگرم با قیمت ۸۳۴ تومان، درجه ۲ با قیمت ۷۲۰ و پرتقال درجه سه یخ‌زده برای آب میوه‌گیری با قیمت ۵۵۰ تومان از برنامه‌های حمایتی دولت به باغ‌داران است.

فرماندار قائم‌شهر تصریح کرد: خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد و باغ‌داران خسارت‌دیده باید با مراجعه به انبار اتحادیه تعاون روستایی قائم‌شهر واقع در جنب پل تلار، ضلع جنوبی دانشگاه آزاد مرکبات خود را تحویل دهند.

این مسؤول با بیان اینکه پرتقال درجه ۲ خریداری‌شده از باغ‌داران به انبار تهران و پرتقال درجه ۳ به کارخانه‌های کنسانتره آبمیوه‌گیری فرستاده می‌شود، اضافه کرد: تصویب تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ۱۰ درصد و استمهال تسهیلات سر رسیدی باغ‌داران برای مدت یک‌سال از دیگر کمک‌های دولت تدبیر و امید برای باغ‌داران خسارت‌دیده است.

محمدی در پایان به حضور به‌موقع استاندار مازندران و نمایندگان مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و گفت: دولت برای سرعت بخشیدن به پرداخت بیمه محصولات خسارت‌دیده باغ‌داران از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب کرد که در اختیار این صندوق قرار گرفت.