جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

خرید تضمینی مرکبات از فردا در مازندران/ هر کیلو پرتقال 834 تومان - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی مرکبات از فردا در مازندران/ هر کیلو پرتقال 834 تومان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید تضمینی پرتقال در استان از فردا خبر داد و گفت: پرتقال درجه یک بدون آفت و سرمازدگی هر کیلوگرم 834 تومان از باغداران خریداری می‌شود.

خرید تضمینی مرکبات از فردا در مازندران/ هر کیلو پرتقال 834 تومان

دلاور حیدرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، درباره قیمت خرید تضمینی پرتقال شب عید اظهار کرد: پرتقال به اندازه کافی در استان وجود دارد و نگرانی از بابت تأمین مرکبات نداریم بلکه زیادی تولید نیز داریم.

وی ادامه داد: با برآوردهای اولیه 30 درصد مرکبات استان دچار سرمازدگی شد ولی به این مفهوم نیست که باید دور ریخته شود بلکه بخشی وارد بازار، بخشی برای آبگیری و محصولاتی هم که به مرحله تلخی نرسید برای شب عید ذخیره‌‌سازی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ذخیره‌سازی 700 هزار تن پرتقال سالم در استان خبر داد و افزود: به دلیل اینکه بازار ملتهب است و بازار با فراوانی عرضه مواجه شد، شایعات به گونه‌ای است که تمامی پرتقال‌ها خراب است و این امر سبب ورود دلالان به امر خرید می‌شود که مرکبات را با حداقل قیمت خریداری می‌کنند.

حیدرپور از آغاز خرید تضمینی پرتقال در استان خبر داد و گفت: خرید مرکبات از فردا در استان آغاز می‌شود و نگرانی برای تأمین مرکبات شب عید وجود ندارد.

وی ادامه داد: پرتقال درجه یک بدون آفت و سرمازدگی هر کیلوگرم 834 تومان از باغداران خریداری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: در هر شهرستان مراکز خرید دایر خواهد شد که مجهز به انبار و باسکول باشند تا مشکلی برای خرید مرکبات به‌وجود نیاید.

حیدرپور خاطرنشان کرد: تا روز گذشته 3 هزار تن مرکبات از باغداران جمع‌آوری و برای 8 هزار تن حواله خرید صادر شد و تا خرید این مقدار حواله صادر شده انجام نشود هیچگونه مرکبات صنعتی در استان تحویل گرفته نمی‌شود.