سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خرید تضمینی تولیدات کشاورزی، چالش باغداران مازندران را کاهش می دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی تولیدات کشاورزی، چالش باغداران مازندران را کاهش می دهد

ˈحسین نیازآذریˈ شامگاه یکشنبه در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات روستای پایین گنج افروز بابل در جمع مردم و مسئولان افزود: با دستور رییس جمهورخرید 50 هزار تن میوه شب عید از باغداران مازندران در دستور کار قرار گرفته است .

وی گفت: خریداری میوه شب عید از باغداران مازندران با پیگیری های انجام شده محقق خواهد شد که در این زمینه 10هزار تن میوه از باغداران بابل خریداری می شود .

نیاز آذری بیان داشت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی برنج و مرکبات از تولیدکنندگان مازندران که تامین کننده 44 درصد برنج کشور هستند امری ضروری است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شغل اصلی مردم بابل کشاورزی است؛ گفت: شهرستان بابل با داشتن 50 هزار هکتار شالیزار، 22 هزار هکتار باغ، قطب نخست کشاورزی مازندران است .

وی با اشاره به اینکه شهرستان بابل در تامین آب شرب دچار مشکلات و چالش است؛ اظهارداشت: مسئولان آب و فاضلاب روستایی و شهری برای رفع این مشکل طرح هایی را در دست اقدام دارند و در این راستا طرح انتقال آب از سدصالحی مازندرانی به شهرهای گروه الف مد نظر است که با پیگیری هایی که انجام شد تخصیص اعتبارات لازم با ردیف بودجه ای مستقل به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار گرفت.

در این جلسه همچنین مشکلات و چالش های برسر راه طرح های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی با بیان راهکارهایی ارائه و مورد بررسی قرار گرفته است.