جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

خرید بیش از 103 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید بیش از 103 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: از آغاز فصل خرید گندم تاکنون بیش از 103 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری شد.

خرید بیش از 103 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، سید محمد جعفری در جلسه هم‌اندیشی شرکت غله و اتحادیه خبازان به مشکلات خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: بارندگی‌های خردادماه امسال سبب جوانه‌زدن گندم بر روی خوشه در مزارع شد که این عارضه گندم‌ها را از استانداردهای گندم مصرف انسانی خارج کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به دغدغه و نگرانی کشاورزان در یک تصمیم‌گیری به‌موقع چهار مرکز برای جمع‌آوری گندم‌های جوانه‌زده در سطح استان دائر شد که 3 هزار و 251 تن گندم جوانه‌زده تحویل این مراکز شد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور به میزان خرید تضمینی گندم اشاره کرد و ادامه داد: از آغاز فصل خرید گندم تاکنون بیش از 103 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تاکنون 575 میلیارد و 850 میلیون ریال پول گندم تحویلی به مراکز خرید به کشاورزان گندم‌کار از طریق سامانه ویژه خرید تضمینی محصولات کشاورزی پرداخت شد.

جعفری تصریح کرد: یکی از سه برنامه اصلی استان درباره اقتصاد مقاومتی به تأکید استاندار مازندران طرح کیفیت نان و کاهش ضایعات نان بوده که مسؤولیت آن با شرکت غله است.

وی گفت: تحقق این برنامه استراتژیک با کمک و همراهی اتحادیه و تشکل‌های صنعتی و خبازان صورت امکان‌پذیر است.