جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

خروج سامانه بارشی از آسمان مازندران/ پیش‌بینی آسمانی صاف تا پایان هفته جاری - نمایش محتوای خبر

 

 

خروج سامانه بارشی از آسمان مازندران/ پیش‌بینی آسمانی صاف تا پایان هفته جاری

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از روز آینده تا روزهای پایانی هفته‌جاری آسمان استان صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

خروج سامانه بارشی از آسمان مازندران/ پیش‌بینی آسمانی صاف تا پایان هفته جاری

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه اداره‌کل هواشناسی مازندران از روز جمعه 21 خردادماه با تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و رعد و برق پراکنده در استان بودیم.

وی با اشاره به کاهش دمای هوای مازندران در این مدت، بیان کرد: حداکثر دمای هوا با ورود این سامانه در مناطق ساحلی تا 10 درجه و در ارتفاعات تا 18 درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرد.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: بیشترین بارش از بعدازظهر جمعه تا بعدازظهر دوشنبه از قائم‌شهر 48، ساری 40، بابلسر 31، نوشهر 26، پل‌سفید 18، آلاشت 16، آمل 13، کیاسر 14 و دشت‌ناز 12 میلی‌متر گزارش شد.

اسدی با اعلام اینکه براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌‌یابی هواشناسی از اواخر روز دوشنبه با خروج این سامانه بارشی از ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود، تصریح کرد: از روز آینده سه‌شنبه 25 خردادماه تا روزهای پایانی هفته جاری با استقرار جوی نسبتاً پایدار آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت دریای مازندران، گفت:دریای خزر تا روز دوشنبه مواج بوده و انتظار داریم از روز سه‌شنبه از ارتفاع موج کاسته می‌شود.