جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خروج ایران از بازار واردات مرغ - نمایش محتوای خبر

 

 

خروج ایران از بازار واردات مرغ

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی دیشب در حاشیه نشست بررسی مشکلات تولید کنندگان دام و طیور مازندران در فرمانداری بابل با اشاره به صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایران به 10 کشور منطقه گفت:  با افزایش تولید اکنون واردات مرغ کشور به صفر رسید
حسن رکنی تولید مرغ در کشور را امسال 2 میلیون تن اعلام کرد و افزود: ایران با تولید تجاری سه میلیون تن از 10 میلیون تن تجارت مرغ جهان جزو هفت کشور ‌تولید کننده مرغ دنیاست.
او با بیان اینکه میزان واردات مرغ کشور درسال 91  حدود 50 هزار تن بود که نیمه پارسال  با جلوگیری از ورود مرغ به کشورواردات 15 هزار تن شد افزود: رقم واردات مرغ کشور اکنون با افزایش تولید به صفر رسید.
رکنی با اشاره به اینکه مازندران قطب تولید مرغ کشور و از استانهای پیشتاز در اصلاح ساختار تولید طیور است با تاکید برمحدود کردن ساخت مرغداری جدید گفت : با بهسازی و بازسازی واحدها ، ساخت سردخانه ها برای مراکز تولید و بهره گیری ازظرفیت تولید کشوربا افزایش تولید 50 درصدی نیاز به ساخت حتی یک مرغداری جدید نیست.
او به ضرورت تقویت بخش خصوصی و عرضه زیاد محصول به منظور کاهش قیمت اشاره کرد واز جمله  حمایت دولت از تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ را توزیع 20  هزار تن دان مرغ بین تولیدکنندگان برشمرد .

{jcomments off}