سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

خدمات عمومی در مناطق سیل زده مازندران برقرار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات عمومی در مناطق سیل زده مازندران برقرار شد

معاون مدیریت بحران استان مازندران گفت: خدمات عمومی آب ، برق ، گاز و مخابرات در مناطق سیل و توفان زده استان برقرار شده و اکنون کارشناسان در حال بررسی برآورد خسارت ها هستند.

خدمات عمومی در مناطق سیل زده مازندران برقرار شد

عطاء الله داداش پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا مناطق سیل زده روز سیزده بدر را بابل ،نور، آمل ،سوادکوه و سوادکوه شمالی اعلام کرد و افزود:تمامی راه ها و محورهای روستایی استان نیز باز و خانه های مسکونی که دچار آبگرفتگی شدند ،با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،جمعیت هلال احمر و بخشداری ساماندهی شدند.
وی اضافه کرد: بر اساس گزارش های مسئولان بیشترین خسارت سیل به بخش های کشاورزی به ویژه حاشیه و بستر رودخانه ها و سردهنه های نهرها بوده است.
وی اظهار داشت :با هماهنگی جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای مازندران ،عملیات لایروبی رودخانه ها نیز آغاز شده است.
معاون مدیریت بحران استان مازندران ضمن قدردانی از حضور به موقع دستگاههای امدادی ،بیان داشت: مدیریت بحران به صورت جدی برای تخصیص اعتبار حل مشکلات تاسیسات زیربنایی کشاورزی و خدمات عمومی ناشی از سیلاب و توفان پیگیری می کند.
بر اساس گزارش هواشناسی بیشترین بارش روز سیزدهم فروردین که منجر به سیلاب در استان شد، به ترتیب 50میلی متر در رامسر، 45 در آمل، 42در نوشهر، 39 در قائمشهر، و 38میلی متر در ساری بوده است.
از آنجاییکه امسال حدود دو هفته زودتر از سال قبل عملیات خزانه گیری شالی در بخش های مرکزی به ویژه 110هزار هکتار اراضی حوزه آبریز هراز آغاز شده بود ،سیلاب علاوه بر تخریب بستر و سردهنه های رودخانه ها به خزانه هایی که بوته نشاء آن رشد کافی برای انتقال به زمین اصلی کرده بود،خسارت جدی زد.