سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خدمات‌رسانی مشاوره بهزیستی مازندران به 140 هزار نفر - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات‌رسانی مشاوره بهزیستی مازندران به 140 هزار نفر

رمضانعلی گلچوبی در بازدید از طرح همیاران سلامت بهزیستی سوادکوه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سوادکوه اظهار داشت: هدف از حضور بهزیستی در سطح محورهای مازندران آماده‌سازی مردم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها است.

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان مازندران به حجم بالای مسافران و سفرهای نوروزی به استان مازندران اشاره کرد و گفت: 13 درصد تصادفات جاده‌ای منجر به معلولیت و آسیب نخاعی می‌شود.

وی با بیان اینکه 45 درصد از افراد دارای ضایعه نخاعی مازندران در تصادفات جاده‌ای به این معلولیت دچار شده‌اند، یادآور شد: هر ساله بر افراد دارای ضایعه نخاعی بر اثر تصادفات جاده‌ای افزوده می‌شود.

گلچوبی خاطرنشان کرد: با بروز تصادفات جاده‌ای شاهد افزایش زنان سرپرست و افراد تحت پوشش بهزیستی هستیم.

وی، راه‌اندازی طرح همیاران سلامت بهزیستی را ارتقای بهداشت روانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها ذکر کرد و بیان داشت: 6 چادر طرح همیاران بهزیستی در شهرستان‌های تنکابن، چالوس، نوشهر، آمل، گلوگاه و سوادکوه با حضور مشاوران آموزش‌دیده مستقر هستند.

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان مازندران در پایان با اشاره به اینکه 140 هزار نفر در ایام نوروز از خدمات مشاوره‌ای طرح همیاران سلامت استفاده کرده‌اند، ابراز داشت: طرح همیاران سلامت بهزیستی تا پایان تعطیلات نوروزی به ارائه خدمات می‌پردازند.