سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خان‌طومان پایان مسیر مظلومیت شیعه نیست/ شیعه با این حوادث انس جاودانه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

خان‌طومان پایان مسیر مظلومیت شیعه نیست/ شیعه با این حوادث انس جاودانه دارد

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه جریان شیعی همواره با جانبازی و ایثار خون، کربلاهای متعددی را دیده است، گفت: خان‌طومان پایان مسیر مظلومیت شیعه و مسیر اصیل دین نیست، شیعه با این حوادث و رویدادها انس جاودانه دارد.

خان‌طومان پایان مسیر مظلومیت شیعه نیست/ شیعه با این حوادث انس جاودانه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‎الاسلام سید داود موسوی در خطبه‎های این‎ هفته نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: بار دیگر فضای مازندران عطرآگین از حماسه شهیدانی شده که نه زبان را یارای بیان حماسه آنهاست و نه قلم را قدرت بیان فداکاری و ایثار آنهاست.

وی افزود: تاریخ باید بنویسد که چگونه عده‌ای از همه دار و ندار خود برای حفظ کام دین و دفاع از عزت اسلامی و حریم اهل بیت (ع) گذاشتند تا عزت و قدرت ما برقرار بماند، عظمت و قدرت روحانی این مردان مرد عرصه فتوت و جوانمردی آن‌قدر بالاست که دوست و دشمن در مقابل این شکوه و عظمت سر تعظیم فرود می‌آورند.

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره سپر بلای همه حوادث این کشور و مردم بوده است، افزود: امروز نیز در صحنه حمایت از مقاومت اسلامی در منطقه با عنوان مستشاری، مظلومانه مورد کینه و بغض دشمنان قسم‌خورده پیروان اهل بیت (ع) قرار گرفته و صحنه سپر بلا بودن خود را بار دیگر به تکرار نشسته است.

این مسؤول بیان کرد: این پاره‌های تن ملت امروز سند و حجت زنده راه و رسم شهادت و مسیر خون‌بار قیام اسلامی است، این بدن‌های خسته و زخم‌خورده با ناجوانمردی دسیسه‌بازان بین‌المللی، به مسلخ عشق و شهادت کشیده شده و خون پاک آنها افشاگر فتنه‌گری‌ها و عناد قدرت‌های شیطانی و دست‌آموختگان مزدور آنهاست.

موسوی ادامه داد: توطئه‌گران بین‌المللی و گرگ‎های باران‌دیده سیاست مکر و فریب، باید بدانند استراتژی محور مقاومت و نیروهای انقلابی با این ناجوانمردی‌ها نه‌تنها منحرف نمی‎شود، بلکه هر روز بر ابعاد آن افزوده و زمینه رویش‌های جدیدی را فراهم می‌کند که دامنه آن افشاکننده برنامه‌ریزی‌های دشمنان اسلام خواهد شد.

وی گفت: هر چند که از دست دادن این پاره‌های تن ملت، مصیبتی سخت و طاقت‌فرساست، ولی آثار «ماهوی» و همه‌جانبه آن، همانند سیلی بنیان‌کن موجبات وحشت و سراسیمگی اردوگاه جهل و ضلالت را موجب شده است.

خطیب جمعه محمودآباد با اعلام اینکه شهدا سند رسوایی مدعیان اسلامیت و خدمت به امت اسلامی را نزد وجدان‌های بیدار جهانی بیش از گذشته آشکار ساخته است، افزود: شهادت مدافعان حرم هزاران مشتاق شهادت و ایثارگری را مهیای جانبازی برای اسلام عزیز کرده و تیرهای زهرآگین دولت‌های مزدور منطقه را به خطا هدایت کرده و یا دامنه اثر آن را کم کرده است، امیدواریم این خون‌های مقدس زمینه قوت جبهه مقاومت را در منطقه فراهم و موجبات فروپاشی جبهه صهیونیست‌ها و تکفیر باشد.

این مسؤول درباره آنچه که در خان‌طومان گذشت، اظهار کرد: تاریخ شیعه و اسلام ناب از بدو پیدایش تاکنون همواره با تندباد و طوفان‌های سهمگینی مواجه بوده که این جریان اصیل را در مقابل کج‌روی‌ها، انحرافات، بدعت‌ها و غضب با افت و خیزهایی مواجه کرده، اما نه‌تنها آن را از حرکت نینداخته، بلکه استواری و ایستادگی آن را مصمم‌تر کرده است.

موسوی با بیان اینکه جریان شیعی همواره با جانبازی و ایثار خون، خود را به پیش برده و در شجره خود کربلاهای متعددی را در تأسی از حادثه بزرگ کربلا دیده است، خاطرنشان کرد: خان‌طومان پایان مسیر مظلومیت شیعه و مسیر اصیل دین نیست، شیعه با این حوادث و رویدادها انس جاودانه دارد، نسل بنی‌امیه و منحرفان تاریخ اسلام بدانند با این نوع هجمه‌ها نمی‌توانند راه به جایی ببرند، بلکه حجتی بر حجت‌های شیعه می‌افزایند.

وی با اعلام اینکه جاهلیت مدرن به سرکردگی استکبار، سعی دارد تا جریان اصیل شیعه و اسلام ناب را برای همیشه از مقاومت بیندازد، گفت: اما زهی خیال باطل که خون شهدای خان‌طومان، امثال بلباسی‌ها، جمشیدی‌ها، حاجی‌زاده‌ها و خان‌زاده‌های فراوانی را تربیت کرده که آماده دفاع و جان‌فشانی علیه ابلیس و انحراف هستند.