سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانواده و زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده و زندگی

تهیه کننده:امین علیجانی
کارگردان:حسین یوسفی
تصویربرداران:کاظم موسوی-داریوش طالبی-فردین شیری
صدابردار:نورالله سوادکوهی
دستیار صدا:فرشید عنایتی
مجری:هادی میرقربان نژاد-زهراجوانمرد

 

  در بین تمامی نهادها، سازمان‌ها و تأسیسات اجتماعی، خانواده نقش و اهمیتی خاص و بسزا دارد. تمامی آنان که در باب سازمان جامعه اندیشیده‌اند، همه مصلحان و حتی رؤیاگرایان، بر خانواده و اهمیت حیاتی آن برای جامعه تأکید ورزیده‌اند.
بیان این که در دنیای امروز در رابطه با خانواده چه مسایلی مطرح است و چه شیوه هایی در برخورد با آن به چشم می خورد بحثی است پردامنه که موضوع تحقیق دانشمندان جامعه شناسی، حقوق، اقتصاد،  روان شناسی،  تربیت  و حتی علم سیاست است.
در باره نظام خانواده و شکل گیری و اهمیت آن رهنمودهای فراوانی در متون دینی ما وارد شده است.خانواده (زن و شوهر) در قرآن کریم آیاتی از از آیات خدا و مایه آرامش روحی شمرده شده است، چنانکه خداوند فرموده است: «و از نشانه های او این که همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد; در این نشانه هایی است برای گروهی که تفکّر می کنند».(روم، 30/21).   در جای دیگر از زن و مرد به عنوان لباس یاد شده است: «آنها لباس شما هستند، و شما لباس آنها; «هردو زینت هم و سبب حفظ یکدیگرید».(بقره، 2/187). لباس وسیله پوشش و حفاظت برای بدن است. و به قول علامه طباطبایی در این آیه استعاره بسی لطیف به کار برده شده است. زن برای مرد و مرد برای زن به عنوان لباس و پوشش می باشد که همدیگر را از آلودگی و فجور محافظت می کند و نیز همانطوری که لباس مایه زینت و زیبایی برای انسان است ، زن و مرد نیز مایه زینت و زیبایی برای یکدیگر است.
این برنامه با آیتمهای متنوع و متعددی از جمله:بحث مشاوره - معرفی کارآفرینان-آموزش -موسیقی-آشپزی محلی-گزارش و ....بر روی آنتن شبکه استانی می رود.

 

سال تولید: 1398


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام،برنامه تون خیلی متنوعه.ممنونم سید حسن حسینی ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۲۳
با تشکر فراوان از شما مخاطب عزیز. سید حسن حسینی ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۳۲

سید حسن حسینی
با سلام،برنامه تون خیلی متنوعه.ممنونم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۲۳