رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸

خانواده و زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده و زندگی

تهیه کننده:امین علیجانی
کارگردان:حسین یوسفی
تصویربرداران:کاظم موسوی-داریوش طالبی-فردین شیری
صدابردار:نورالله سوادکوهی
دستیار صدا:فرشید عنایتی
مجری:هادی میرقربان نژاد-زهراجوانمرد

 

  در بین تمامی نهادها، سازمان‌ها و تأسیسات اجتماعی، خانواده نقش و اهمیتی خاص و بسزا دارد. تمامی آنان که در باب سازمان جامعه اندیشیده‌اند، همه مصلحان و حتی رؤیاگرایان، بر خانواده و اهمیت حیاتی آن برای جامعه تأکید ورزیده‌اند.
بیان این که در دنیای امروز در رابطه با خانواده چه مسایلی مطرح است و چه شیوه هایی در برخورد با آن به چشم می خورد بحثی است پردامنه که موضوع تحقیق دانشمندان جامعه شناسی، حقوق، اقتصاد،  روان شناسی،  تربیت  و حتی علم سیاست است.
در باره نظام خانواده و شكل گيرى و اهميت آن رهنمودهاى فراوانى در متون دينى ما وارد شده است.خانواده (زن و شوهر) در قرآن كريم آياتى از از آيات خدا و مايه آرامش روحى شمرده شده است، چنانكه خداوند فرموده است: «و از نشانه هاى او اين كه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفريد تا در كنار آنان آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد; در اين نشانه هايى است براى گروهى كه تفكّر مى كنند».(روم، 30/21).   در جاى ديگر از زن و مرد به عنوان لباس ياد شده است: «آنها لباس شما هستند، و شما لباس آنها; «هردو زينت هم و سبب حفظ يكديگريد».(بقره، 2/187). لباس وسيله پوشش و حفاظت براى بدن است. و به قول علامه طباطبايى در اين آيه استعاره بسى لطيف به كار برده شده است. زن براى مرد و مرد براى زن به عنوان لباس و پوشش مى باشد كه همديگر را از آلودگى و فجور محافظت مى كند و نيز همانطورى كه لباس مايه زينت و زيبايى براى انسان است ، زن و مرد نيز مايه زينت و زيبايى براى يكديگر است.
این برنامه با آیتمهای متنوع و متعددی از جمله:بحث مشاوره - معرفی کارآفرینان-آموزش -موسیقی-آشپزی محلی-گزارش و ....بر روی آنتن شبکه استانی می رود.

 

سال تولید: 1398


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام،برنامه تون خیلی متنوعه.ممنونم سید حسن حسینی ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۲۳
با تشکر فراوان از شما مخاطب عزیز. سید حسن حسینی ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۳۲

سید حسن حسینی
با سلام،برنامه تون خیلی متنوعه.ممنونم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۱۳:۲۳