سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

خانواده و زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده و زندگی

تهیه کننده:محمد رضا باقری مفیدی
کارگردان:حسین یوسفی
تصویربرداران:کاظم موسوی-پارسی نژاد-جعفرنژاد
نورپرداز:هادی بیات
صدابردار:سوادکوهی
مجری:اسفندیاری
تدوینگر:قاسم محمد پور
منشی صحنه:معصومه قاسمی

خانواده به عنوان کوچکترين واحد اجتماعي، اساس تشکيل جامعه و تشدید کننده عواطف انساني است. خانواده بايد هر چه بيشتر مورد توجه قرار گرفته و تلاش بشود که از اختلافات خانوادگي جلوگيري به عمل آيد. چراکه يکي از عوامل بسیار موثر در رفتار فرد، خانواده است.
محيط خانه نخستين و با دوام ترين عاملي است که در رشد شخصيت افراد تأثير مي گذارد. موقعيت اجتماعي خانواده، وضع اقتصادي آن، افکار و عقايد، آداب و رسوم، ايده آل ها، آرزوهاي والدين و سطح تربيت آنان، در رفتار کودکان نفوذ فراوان دارد. شکل و ساختار خانواده ها، طرز ارتباط هر يک از اعضاي خانواده با يکديگر و جامعه اي که خانواده در آن به سر مي برد، در تمام موارد يکسان نيست. بنابراين تأثير خانواده ها در رفتار افراد مختلف است.
آنچه در این برنامه مهم است و هدف این برنامه را واگویی می کند آن است که کنترل فرزندان و تاثیر بر آنان که در دانش جامعه شناسی به آن جامعه پذیری میگویند باید بصورت آگاهانه  انجام گیرد و این برنامه تلویزیونی بران است تا به سهم خود در راستای آمادگی بهینه نهاد خانواده برای انجام این کارکرد شایان بکوشد . چرا که آسان گیری در این امر مهم موجب خواهد شد که کجرفتاریهای اجتماعی، فزاینده شده و رفته رفته بحرانی اجتماعی را سبب شود که در این روی،  نسل آینده قربانی این سرگشتگی اجتماعی خواهد شد.
آیتمهای برنامه عبارتند از:وله-موسیقی محلی-کارشناس برنامه-وله صنایع دستی-هنر در خانه-بخش خیاطی-آشپزی و ...

 

سال تولید: 1396