خانواده و زندگی

عنوان برنامه ای ارشادی-تربیتی ،به تهیه کنندگی حسین پرتوی است که یکشنبه و سه شنبه  هر هفته از ساعت 11:30 به مدت 60 دقیقه به طور زنده از سیمای مازندران پخش می شود.
خانواده به عنوان کوچکترين واحد اجتماعي، اساس تشکيل جامعه و تشدید کننده عواطف انساني است. خانواده بايد هر چه بيشتر مورد توجه قرار گرفته و تلاش بشود که از اختلافات خانوادگي جلوگيري به عمل آيد. چراکه يکي از عوامل بسیار موثر در رفتار فرد، خانواده است.
محيط خانه نخستين و با دوام ترين عاملي است که در رشد شخصيت افراد تأثير مي گذارد. موقعيت اجتماعي خانواده، وضع اقتصادي آن، افکار و عقايد، آداب و رسوم، ايده آل ها، آرزوهاي والدين و سطح تربيت آنان، در رفتار کودکان نفوذ فراوان دارد. شکل و ساختار خانواده ها، طرز ارتباط هر يک از اعضاي خانواده با يکديگر و جامعه اي که خانواده در آن به سر مي برد، در تمام موارد يکسان نيست. بنابراين تأثير خانواده ها در رفتار افراد مختلف است.
آنچه در این برنامه مهم است و هدف این برنامه را واگویی میکند آن است که کنترل فرزندان و تاثیر بر آنان که در دانش جامعه شناسی به آن جامعه پذیری میگویند باید بصورت آگاهانه  انجام گیرد و این برنامه تلویزیونی بران است تا به سهم خود در راستای آمادگی بهینه نهاد خانواده برای انجام این کارکرد شایان بکوشد . چرا که آسان گیری در این امر مهم موجب خواهد شد که کجرفتاریهای اجتماعی، فزاینده شده و رفته رفته بحرانی اجتماعی را سبب شود که در این روی،  نسل آینده قربانی این سرگشتگی اجتماعی خواهد شد.
آیتمهای برنامه عبارتند از:تیتراژ ، گزارش،وله،نریشن وکپشنهای گرافیکی رایانه ای،ورزش بد ورزش خوب،فتوکلیپ وکلیپ،تیتراژ پایانی .


 

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده:حسین پرتوی
کارگردان:مهدی بوی افراز
تصویربرداران:فتاح رحیمی-معصومه جلالی-مجید مشایخی فر
صدابردار:نورالله طورسوادکوهی
اجرا:عظیمه عظیمی-زهرا خنکدار-فاطمه موازی
تدوین:اشکان دهقان
دستیار تهیه:مریم آشتینه
منشی صحنه:سمانه محمد پور