سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانواده قربانیان مازندرانی فاجعه منا 35 میلیون تومان دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده قربانیان مازندرانی فاجعه منا 35 میلیون تومان دریافت کردند

مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت : هر یک از خانواده قربانیان این استان در فاجعه منا موسم حج سال جاری 350 میلیون ریال کمک نقدی به صورت علی الحساب دریافت کردند.

خانواده قربانیان مازندرانی فاجعه منا 35 میلیون تومان دریافت کردند

سید حبیب الله ساداتی در گفت و گو با خبرنگارایرنا اظهارکرد : 250 میلیون ریال از واریزی به حساب خانواده جان باختگان فاجعه منا در این استان را بیمه ایران و مابقی از سوی وزارت کشور پرداخت شده است.
به گفته وی برغم پیگیریهای حقوقی قانونی انجام شده در ماههای اخیر تاکنون دولت عربستان هیچ غرامتی به قربانیان فاجعه منا نپرداخته است.
وی اظهار کرد : سازمان حج و زیارت به نیابت از خانواده های متوفی فاجعه منا به مجامع بین المللی شکایت کرده و خانواده های جان باختگان نیز می توانند به صورت انفرادی شکایت خود را مطرح کنند و از سوی سازمان حج پیگیری می شود.
مدیرکل حج وزیارت مازندران گفت : اگر درخواست های قانونی دیگری نیز از سوی خانواده های جان باختگان فاجعه منا ارائه شود، حج وزیارت به این درخواست ها پاسخ خواهد داد.
در فاجعه منا سال جاری 48 زائر مازندران جان خود را از دست دادند که بیشتر زائران جان باخته مازنی در این فاجعه مربوط به شهرستان قائمشهر است.
بنا به گزارش حج وزیارت مازندران تاکنون اجساد 44 زائر وارد کشور و در زادگاهشان به خاک سپرده شدند و چهار نفر شناسایی و بزودی به کشور منتقل می شوند.