سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

خانواده‌ها مواظب تبلیغات فریبنده تدریس‌های خصوصی باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده‌ها مواظب تبلیغات فریبنده تدریس‌های خصوصی باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، بابک شمس‌ناتری در بازدید از چند موسسه فرهنگی و هنری و آموزشگاه نقاشی هدف از این بازدیدهای میدانی مستمر و نشست‌های هم‌اندیشی با مدیران مراکز فرهنگی و هنری را کمک همراه با تعامل برای توسعه آموزشی در رشته‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد و اظهار داشت: در این بازدیدها سعی می‌شود مباحث و مسائل مختلف مرتبط با نوع فعالیت‌های مراکز مطرح شده و تا جایی که در حوزه اختیارات است کمک کنیم.

وی افزود: بازدیدها در جهت ایجاد همدلی بیشتر و تعامل بین اداره و مراکز است و معتقدیم در حوزه فرهنگ و هنر نباید زیاد حرف بزنیم بلکه باید آستین‌ها را بالا بزنیم و کار کنیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر بیان کرد: بیشتر مراکز فرهنگی و هنری نوشهر دارای مدیران مجرب و دلسوز هستند و تلاش ما این است که در امر کیفی‌سازی آموزش همراه و همگام با این مراکز باشیم.

وی ابراز کرد: از خانواده‌ها انتظار می‌رود فرزندان خود را برای یادگیری رشته‌های فرهنگی و هنری به مراکز دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ببرند و به برخی تبلیغات فریبنده تدریس‌های خصوصی توجه نکنند که بیشتر این تبلیغات مربوط به کسانی است که مجوز تدریس ندارند.

شمس‌ناتری بر ضرورت تقویت پایه‌های آموزشی رشته‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد و گفت: هر چقدر این موضوع جدی‌تر گرفته شود در شناسایی و تربیت استعدادهای فرهنگی و هنری موثرتر است.

وی تصریح کرد: موسسات فرهنگی و هنری و آموزشگاه‌های هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس تعرفه قانونی شهریه می‌گیرند و توسط دستگاه متولی فرهنگ و هنر نظارت می‌شود از این رو اقدامات این مراکز حرفه‌ای همراه با آموزش‌های تخصصی است و توصیه می‌کنیم خانواده‌ها برای ثبت‌نام در کلاس‌ها مراکز دارای مجوز را انتخاب کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر خاطرنشان کرد: در صدور مجوز عجله نداریم و به دنبال  افزایش آمار نیستیم  بلکه کیفیت مراکز فرهنگی برای ما مهم‌تر از کمیت است و معتقدیم آنانی که شایسته هستند باید مجوز بگیرند و در این باره هدفمند عمل می‌کنیم.

{jcomments off}