جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

خانه تکواندو و ژیمناستیک نکا از پروژه استانی خارج می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خانه تکواندو و ژیمناستیک نکا از پروژه استانی خارج می‌شود

رئيس اداره ورزش و جوانان نكا گفت: تلاش داریم تا ساخت خانه تکواندو و ژیمناستیک را از پروژه استانی خارج و این دو طرح را جزء پروژه ملی قرار دهیم تا اعتبارات مناسبی جذب و برای توسعه این بخش شود.

خانه تکواندو و ژیمناستیک نکا از پروژه استانی خارج می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، مجتبی رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان در بخش ورزش‌های همگانی و هیأت ورزشی وارد عمل می‌شود و کمک به تیم‌ها و باشگاه‌های خصوصی باید توسط اسپانسرها تأمین شود.

وی افزود: این اداره در بخش سخت‌افزاری کمک‌کار تیم‌ها و باشگاه‌ها است اما در بحث مالی توان مالی مناسبی برای پرداخت هزینه و کمک هزینه به این بخش وجود ندارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا با بیان اینکه در سال گذشته 250 میلیون تومان کمک هزینه به تیم‌های کشوری و روستاها برای خرید البسه و تجهیزات و وسائل ورزشی پرداخت شده است، یادآور شد: در کنار این مسائل و کمک‌ها، برای خرید خدمات هم به تیم‌ها کمک‌های لازم ارائه شده است.

این مسؤول گفت: در بخش چمن مصنوعی نکا که با توجه به هزینه یک میلیارد تومانی و خدماتی که انجام شد و فاز نخست این مجموعه در پنج سال گذشته به بهره‌برداری رسید اما چون شرایط مناسبی در این مجموعه حاکم نبود، تهدیدی برای جامعه شده بود که در طول یک‌سال گذشته پیگیری‌های مختلفی برای حفظ و حراست آن انجام شد.

رضایی ادامه داد: بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این چمن مصنوعی پیش‌بینی شده است که بخشی توسط پیمانکار در حال انجام است و در مجموع باید سکوی تماشاچی، گریل‌گذاری و 3.5 متر فنس‌کشی و استانداردسازی برای امنیت بیشتر انجام شود که برای اتمام کار این چمن مصنوعی به 500 میلیون تومان اعتبار نیازمندیم.

وی اضافه کرد: تلاش داریم تا ساخت خانه تکواندو و ژیمناستیک را از پروژه استانی خارج و این دو طرح را جزء پروژه ملی قرار دهیم تا اعتبارات مناسبی جذب و برای توسعه این بخش شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا با اشاره به ساخت خوابگاه ورزشی در نکا، گفت: ساخت این خوابگاه هم از نیازهای مهم شهرستان است که با برنامه‌ریزی در دست اقدام است که با توجه به اینکه در شهرستان تعریف شده بود، ردیف اعتباری نداشت که عملیات اجرایی آن با 150 میلیون تومان آغاز و در یک‌سال گذشته هم حدود 40 میلیون تومان برای آن جذب شده است.

این مسؤول با اشاره به میزبانی شهرستان نکا برای برگزاری المپیاد ورزشی، اظهار کرد: این المپیاد در قالب برنامه‌های ورزشی دهه فجر تدارک دیده شده است که همزمان با دهه فجر در 15 بهمن‌ماه امسال، آئین افتتاح این المپیاد در سالن سردار شهید بردبار نکا با حمل مشعل مسابقات آغاز می‌شود.

رضایی افزود: 10 کمیته برای اجرای این المپیاد ورزشی در شهر و روستا تدارک دیده شده است و خبرنگاران در کمیته اطلاع‌رسانی گنجانده شده‌اند که امیدواریم اطلاع‌رسانی مناسبی از این دوره از مسابقات با توجه به اینکه در روستاهای مختلف برگزار می‌شود، انجام شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه این دوره از مسابقات در یک دوره زمانی یک‌ ماهه در 23 رشته ورزشی و در 23 روستا برگزار می‌شود، هزینه‌ای در حدود 40 میلیون تومان توسط کمیته پشتیبانی با ریاست شهرداری و شورای اسلامی شهر نکا برای این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است و 200 جایزه و مدال برای برترین‌ها پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا افزود: ستاد میزبانی روستایی این دوره از مسابقات با حضور دهیار، رئیس شورای اسلامی، رئیس شورای ورزشی، فرمانده پایگاه مقاومت و مدیر اجرایی مسابقات به‌عنوان مدیر فنی در هر روستا تشکیل و برنامه‌ریزی‌های مختلف انجام می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: بیمه ورزشی ورزشکاران هم به مدت یک‌سال انجام شده است و مشکلی در این مورد وجود ندارد و همه ورزشکاران از بیمه ورزشی برخوردار می‌شوند.

رضایی بیان کرد: اولویت ما برای حضور بانوان در ورزش و این دوره از مسابقات است تا با حضور حداکثری بانوان در این دوره از مسابقات، برترین‌های رشته‌های مختلف بانوان مشخص شده و ضمن استعدادسنجی برای افزایش شادابی و نشاط در جامعه روستایی تلاش شود.

وی گفت: 35 هیأت ورزشی در شهرستان نکا فعال است که 20 هیأت ورزشی بسیار فعال ظاهر شده است و حدود 90 روستای نکا دارای شورای ورزشی هستند که با دارا بودن 13 اماکن ورزشی 18 تیم در لیگ‌های ورزشی استان دارد.