سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حوزه پدافند غیرعامل نباید به اقدامات دولتی اکتفا شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حوزه پدافند غیرعامل نباید به اقدامات دولتی اکتفا شود

استاندار مازندران گفت: سازوکار پدافند غیرعامل باید سازوکار بسیجی و جهادی باشد و تنها به اقدامات دولتی اکتفا نشود.

حوزه پدافند غیرعامل نباید به اقدامات دولتی اکتفا شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار در همایش تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیرعامل که در اداره‌کل هواشناسی استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بحران‌خیز بودن استان از بلایای طبیعی باید اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم در بروز حوادث غیرمترقبه کمتر آسیب‎پذیر شویم.

وی با اشاره به اینکه سند مربوط به پدافند غیرعامل در استان تدوین شده و به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند و باید تمامی اعتبارات در بالاترین میزان در بخش پدافند غیرعامل هزینه شود.

استاندار مازندران گفت: دانشگاه‌ها، دانشجویان و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در بحث پدافند غیرعامل ورود پیدا کنند و تنها به اداره‎کل پدافند غیرعامل اکتفا نکنند.

فلاح‌جلودار خاطرنشان کرد: مدیریت پدافند غیرعامل به دنبال مطالعات و تحقیقات باشد و تمام دستگاه‌های اجرایی به موازات آن به دنبال مطالعه و تحقیق پدافند غیرعامل باشند.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، افزود: تمام اقشار جامعه باید با اصول پدافند غیرعامل آشنا شوند.

استاندار مازندران ادامه داد: سازوکار پدافند غیرعامل باید سازوکار بسیجی و جهادی باشد و تنها به اقدامات دولتی اکتفا نشود.

فلاح در پایان گفت: فرهنگ پدافند غیرعامل دارای خصوصیات ویژه‌ای است که می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و بی‌توجهی به آن نیز سبب می‌شود که فرصت‌ها به تهدید تبدیل شود.