جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

حوادث رانندگی 859 نفر را در مازندران به کام مرگ کشاند - نمایش محتوای خبر

 

 

حوادث رانندگی 859 نفر را در مازندران به کام مرگ کشاند

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی افزود: در سال گذشته 35 درصد از فوتی های حوادث رانندگی برای عابران پیاده اتفاق افتاد که بالای 60 سال سن داشتند.

وی با اشاره به افزایش یک درصدی آمار کشته شدگان در سال 92 تصریح کرد: بیشترین فوتی در سال گذشته محور برون شهری با تعداد 588 نفر ، درون شهری با 216 و راه روستایی با 55 نفر  اتفاق افتاد.

وی افزود: شهرستان های آمل با 140 مورد ، بابل با 108 و ساری با 100 مورد بیشترین و شهرهای فریدونکنار با 11 ، گلوگاه با 14 کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

عباسی در خصوص افزایش سن سالمندی عابرین گفت: این افزایش در جامعه ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین پیاده و به خصوص عابرین پیاده سالمند داشته باشند. چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلي اسکلتي و در نتيجه تحرک و عکس‌العمل کند نمي‌توانند خود را در هنگام حوادث رانندگي از مهلکه نجات دهند.

وی گفت: از طرف ديگر به علت بيماري‌هاي مزمن از جمله پوکي استخوان ميزان شکستگي استخوان و در نتيجه بستري در بيمارستان افزايش مي‌يابد که اين خود ريسک مرگ و مير را در سالمندان بالا مي‌برد.

به گفته عباسی، سالمندان همچنان يکي از گروه‌هاي پرخطر در زمينه حوادث ترافيکي مي‌باشند که ‌بايد در برنامه‌ريزي‌هاي دستگاه‌هاي ذيربط به سلامت و ايمني اين گروه سني بيشتر توجه شود.