جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حمله آمریکا به افغانستان و عراق نتیجه 11 سپتامبر بود - نمایش محتوای خبر

 

 

حمله آمریکا به افغانستان و عراق نتیجه 11 سپتامبر بود

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بابل با تقدیر از حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر آیت‌الله جباری نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: حضور با شکوه مردم در تشییع آن عالم مجاهد، بیانگر ولایت‌مداری و پیوند عمیق مردم با روحانیت است.

وی در ادامه با اشاره به هفته تعاون افزود: با توجه به اینکه شهید بهشتی تلاش وافری برای ثبت تعاونی‌ها در قانون اساسی انجام داده و در انقلاب با استقبال خوب مردم مواجه شد اما جای بسی تاسف است امروزه تعاونی‌ها نقش اساسی خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند.

روحانی بیان داشت: با توجه به اینکه بهترین سرمایه‌گذاری و درمان بیکاری در محیط روستاها، ایجاد تعاونی است اما استقبال چندانی از ایجاد تعاونی در روستاها نمی‌شود حال آنکه تعاونی در محیط روستاها می‌تواند نقش مهمی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تولیدی ایفا کند.

امام جمعه بابل به نقش تعاونی مسکن برای حل مشکل مسکن در جامعه اشاره و تصریح کرد: در سال‌های اخیر توجه بیش از حد به بخش خصوصی سبب شده تعاونی‌ها مغفول بمانند و مجالی برای خودنمایی پیدا نکنند.

روحانی به روز بانکداری اسلامی اشاره و تصریح کرد: بانکداری اسلامی از جمله افتخارات نظام اسلامی است.

وی توجه به بانک‌ها را برای تسریع عقود اسلامی در جامعه مورد توجه قرار داد و افزود: لازم است بانک‌ها نسبت به آموزش مردم برای آشنایی با عقود اسلامی توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه بابل به حادثه 11 سپتامبر اشاره و تصریح کرد: درآستانه جریان مشکوک 11 سپتامبر هستیم، انفجار برج‌های دوقلو سازمان تجارت جهانی در جهان سبب تعجب شد که البته هنوز هم اهداف آن مشخص نشده است.

این مسئول اذعان داشت: آمریکا درصدد بود از همان ابتدا این واقعه را به سمت جهان اسلام سوق دهد و دامن مسلمانان را برای نفرت از اسلام لکه‌دار کند.

روحانی بیان داشت: سوال اینجاست، اگر القاعده را متهم می‌کنند القاعده را چه کسی به وجود آورد، مگر نه اینکه آمریکا برای جلوگیری از رشد اسلام در غرب و ایجاد خاورمیانه جدید از قبل برنامه‌ریزی کرده بود.

وی اذعان داشت: آنها می‌خواستند بیداری اسلامی در خاورمیانه و مقاومت اسلامی را در نطفه خفه کرده و پشتوانه محکمی برای اسرائیل در منطقه بسازند اما نتایج واقعه سپتامبر جز حمله آمریکا به عراق و افغانستان نتیجه دیگری به همراه نداشت.

روحانی تصریح کرد: القاعده در مناطق مختلف جهان با چهره‌های مختلف گسترش یافت و طالبان، داعش و النصرجدید در منطقه متولد شد و دست به جنایات مختلف زد اما به لطف خداوند این جنایتکاران تاکنون نتوانستند به اهداف خود برسند و جهان اسلام هر روز بیدارتر از گذشته می‌شود.