جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

حمایت 1411 حامی از 322 یتیم در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت 1411 حامی از 322 یتیم در نکا

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا گفت: در این شهرستان یک‌هزار و 411 حامی حمایت 322 یتیم این شهرستان را برعهده دارند.

حمایت 1411 حامی از 322 یتیم در نکا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی کمیته امام خمینی (ره) امداد نکا، سید رضا ساداتی اظهار کرد: در شهرستان نکا یک‌هزار و 411 حامی حمایت 322 یتیم این شهرستان را برعهده دارند.

وی بیان داشت: مردم خیر این شهرستان به تاسی از سیره مولای متقیان حضرت علی (ع) همواره دست محبت و خیرخواهی خود را بر سر ایتام کشیده و توجه خاصی به ایتام دارند.

ساداتی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد و 619 میلیون ریال به‌صورت نقد و بیش از یک میلیارد و 232 میلیون ریال به‌صورت کالا به فرزندان معنوی خویش کمک کردند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا از ایجاد 88 فرصت شغلی جدید با هزینه 803 میلیون ریال برای خانواده‌های نیازمند شهرستان نکا خبر داد و گفت: توانمندسازی خانواده‌ها رویکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) است و در همین راستا اقدام به پرداخت وام خودکفایی و اشتغال به خانواده‌های نیازمند می‌شود تا این خانواده‌ها بتوانند ضمن رفع مشکلات خود به عنوان کارآفرین در جامعه به یاری نیازمندان دیگر برسند.

این مسئول ادامه داد: در سال‌جاری از منابع بانکی 48 طرح اشتغال به ارزش 590 میلیون ریال و از منابع امدادی 40 طرح به ارزش 213 میلیون ریال به خانواده‌ها پرداخت شده است.

وی از جمع‌آوری بیش از 3 میلیارد و 959 میلیون ریال صدقات در این شهرستان خبر داد و افزود: مردم خیر و نوع‌دوست این شهرستان در هفت ماهه امسال بیش از 3 میلیارد و 959 میلیون ریال را در قالب صدقات به خانواده‌های نیازمند مساعدت کردند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا گفت: در این شهرستان 472 صندوق بزرگ، 178 صندوق متوسط و 24 هزار صندوق کوچک در منازل مسکونی، واحدهای صنفی و معابر عمومی وجود دارد.

وی تصریح کرد: به طور میانگین مردم خیر این شهرستان ماهانه 565 میلیون ریال صدقه پرداخت می‌کنند و این مبلغ کمک چشمگیری به خانواده‌های نیازمند است.

ساداتی در پایان ضمن درخواست از مردم خیر و مسئولان برای کمک به خانواده‌های نیازمند، گفت: در شهرستان نکا 3 هزار و 488 خانواده زیرپوشش مستمر این نهاد هستند.