سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

حمایت شهرداری ساری از طرح تولید انبوه خودروهای الکترونیکی - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت شهرداری ساری از طرح تولید انبوه خودروهای الکترونیکی

شهردار ساری از حمایت مالی شهرداری و شورای شهر ساری از طرح انبوه‌سازی خودروهای الکترونیکی خبر داد.

حمایت شهرداری ساری از طرح تولید انبوه خودروهای الکترونیکی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی عبوری امشب در مراسم افتتاح پنجمین دوره مسابقات طراحی ماشین‌آلات و موتورسیکلت الکترونیکی در پارک ملل ساری اظهار کرد: مازندران و شهرستان ساری سابقه بسیار طولانی در زمینه تولید علم دارد و به عنوان مهد تمدن در حوزه علم در کشور مطرح است.

وی تصریح کرد: مردم مازندران و شهرستان ساری در تمام عرصه‌های مربوط به انقلاب اسلامی در قبل و بعد از انقلاب نقش بسیار برجسته‌ای داشته‌اند.

شهردار ساری با اعلام اینکه شورای شهر و شهرداری ساری در کنار فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به دنبال حمایت از جوانان در حوزه علم و فناوری نیز هستند، خاطرنشان کرد: حمایت از رویدادهای فرهنگی و علمی نیز یکی از برنامه‌های جدی در شهرداری و شورای شهر است.

وی یکی از افتخارات شهرداری و شورای شهر ساری را استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه شهرستان ساری عنوان کرد و افزود: طرح تصفیه شیرابه زباله با استفاده از فناوری نانو نخستین‌بار در شهرستان ساری مورد استفاده قرار گرفت و مالکیت معنوی این طرح به نام شهرداری و شورای شهر زده شد.

عبوری با اعلام اینکه این طرح برای حفظ محیط‌زیست مورد استقبال رئیس‌جمهور وقت نیز قرار گرفته بود، اضافه کرد: این طرح توسط شهرداری ساری در راستای حمایت از نخبگان پیگیری و به نتیجه رسید.

وی با اعلام اینکه طرح نیروگاه زباله‌سوز نیز در شهرستان ساری در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر ساری از طرح‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنند.

شهردار ساری با اعلام حمایت از طرح ساخت ماشین‌ و موتورسیکلت‌های الکترونیکی در کشور گفت: اگر متولیان و دست‌اندرکاران این طرح‌ها حمایت نمی‌کنند شورا و شهرداری ساری در تولید انبوه این تولیدات مشارکت می‌کند.

وی در پایان از برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری متعددی در شهرستان ساری خبر داد و گفت: مسابقات اتومبیل‌رانی در روز پایانی مسابقات طراحی در پارک ملل ساری برگزار می‌شود.