جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

حمایت از 200 یتیم توسط خیر مازندرانی- فقط رضای خدا - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از 200 یتیم توسط خیر مازندرانی- فقط رضای خدا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، ابراهیم باغبانی در مراسم جشن رمضان در اردوگاه شهید رجایی فریدونکنار با بیان اینکه کسانی که از توان مالی بهتری برخوردارند، به تنهایی سرپرستی 100 یا 200 نفر را به طور مستمر برعهده می‌گیرند و اصلا به کمک کمیته امداد احتیاجی ندارند، اظهار داشت: این افراد کار خیر را فقط محض رضای خداوند انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: طرح اکرام ایتام 14 سال است که در کشور اجرا می‌شود و یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد در قسمت ایتام بوده است.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اعلام اینکه ما در استان 5 هزار و 500 یتیم داریم این تعداد در مقطعی ممکن است، ثابت نباشد، افزود: چون خانواده‌های مددجو از طریق توانمندسازی از این سیستم خارج می‌شوند و از طرف دیگر هم بنا بر دلایلی مثل بیماری‌های صعب‌العلاج یا تصادفات جاده‌ای و غیره به خانواده‌های مددجو اضافه می‌شوند و این عدد مرتب در حال تغییر است.

باغبانی بیان داشت: مردم خیر که از زندگی معمولی برخوردارند می‌توانند با ماهانه پرداخت 25 هزار تومان سرپرستی یک یا دو یتیم را برعهده بگیرند.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره اینکه در کمیته امداد کانال‌های خیر متعدد به صورت طرح‌های مختلف وجود دارد، گفت: در کمیته امداد نزدیک به 35 کانال خیر تعریف شده داریم، مثل طرح اکرام، طرح کوثر، شفق و غیره که سعی می‌شود همه اقشار کم‌بضاعت و بی‌بضاعت را در پوشش حمایتی قرار می‌دهد.

به گزارش فارس در این همایش حجت‌الاسلام ناصر نقویان به سخنرانی پرداخت اجرای تئاتر طنز، اجرای زنده موسیقی محلی توسط استاد خوشرو از بخش‌های دیگر این برنامه بود.