سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

حماسه 9 دی روز نه گفتن به سران فتنه و آری به نظام اسلامی بود /هیچ‌گاه نباید فتنه 88 را فراموش کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه 9 دی روز نه گفتن به سران فتنه و آری به نظام اسلامی بود /هیچ‌گاه نباید فتنه 88 را فراموش کرد

رئیس حوزه علمیه چالوس حماسه 9 دی‌ماه سال 88 را روز نه گفتن به‌ سران فتنه و آری گفتن به‌ نظام اسلامی، بیعت مجدد به آرمان‌های والای انقلاب، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: مردم در این روز ثابت کردند در گرد و غبار فتنه راه را گم نمی‌کنند.

حماسه 9 دی روز نه گفتن به سران فتنه و آری به نظام اسلامی بود /هیچ‌گاه نباید فتنه 88 را فراموش کرد

حجت‌الاسلام محمد‌حسن اسفندیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اشاره به اینکه 9 دی روز نه گفتن به‌سران فتنه و آری گفتن به‌ نظام اسلامی و بیعت مجدد به آرمان‌های والای انقلاب، امام(ره) و رهبری بود، اظهار کرد: در 9 دی‌ماه 88 مشروعیت سیاسی نظام اسلامی بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها میلیونی مردم در سراسر کشور ایران به جهانیان اعلام شد.

وی روز 9 دی را روز بصیرت عنوان کرد و افزود: در این روز بود که مردم ثابت کردند که در گرد و غبار فتنه راه را گم نمی‌کنند.

رئیس حوزه علمیه چالوس با بیان اینکه 9 دی یادآور تعهد و التزام عملی به‌ساحت مقدس اهل بیت(ع) و ولایت بود، تصریح کرد: 9 دی روزی بود که همه مردم از تمام قشرها در دفاع از حریم و کیان اسلام ناب در صحنه حاضر شدند و به‌عنوان یوم‌الله در ذهن و خاطره مردم ولایت‌مدار ایران ماندگار شد.

وی این روز را به‌عنوان برگ زرین دیگری از افتخارات ملت ایران در پاسخ به اهانت‌ها و هتک حرمت‌های ساحت مقدس اباعبدالله(ع) برشمرد و ادامه داد: سران فتنه با همراهی و حمایت‌های خواص بی‌خاصیت و بی‌بصیرت بعد از انتخابات پر شور ملت ایران به‌بهانه واهی تقلب و ابطال انتخابات و اردوکشی خیابانی که به‌راه انداخته بودند و اموال عمومی را تخریب و حدود هشت‌ ماه کشور را متزلزل کرده و دشمنان این نظام را خوشحال کردند.

*برخی افراد از گفتن کلمه فتنه در صحبت‌های خودشان دریغ می‌کنند

اسفندیاری با خرسندی از اینکه مردم با حضور حماسی خود با بصیرت و آگاهی کامل تمام نقشه استکبار را برهم زدند، افزود: ملت ایران با این حضور حماسی چشم فتنه‌گران را کور کردند و آنها را در زباله‌دان تاریخ نظام جمهوری اسلامی قرار دادند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه نباید فتنه 88 را فراموش کرد، اظهار کرد: امروزه هستند خیلی از خواص که بعد از این همه تأکیدات مقام معظم رهبری و هشدار مبنی بر اینکه نباید فتنه 88 را فراموش کرد اما تن به این فراموشی دادند.

رئیس حوزه علمیه چالوس با انتقاد از اینکه افرادی هستند که حتی از گفتن کلمه فتنه در صحبت‌های خودشان دریغ می‌کنند و بر این باور هستند که فتنه‌ای نبوده است، بیان کرد: این افراد غافل از این هستند که اگر آن هتک حرمت‌ها، التهاب، آشوب و تنش نبود هیچ‌گاه زمینه مداخله‌جویی بیگانگان مانند تصویب قطعنامه‌ها و زیاده‌خواهی و تحریم‌های اقتصادی فراهم نمی‌شد.

این مسؤول با اشاره به اینکه اینها بود که گستاخی زیاده‌خواهان را مضاعف کرده است، گفت: در حقیقت 9 دی کف خواسته‌های مردم و روز شورش علیه اشرافیت فتنه‌گران و سران فتنه، خواص بی‌بصیرت و حامیانشان بود.

*مردم به‌ نظام اعتماد و دل‌بستگی دارند

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه نیز حماسه بزرگ 9 دی را حماسه‌ای به یاد ماندنی در تاریخ 33 ساله انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: در روز 9 دی ملت بزرگ صحنه‌ای پرشکوهی را در تاریخ انقلاب رقم زد.

حجت‌الاسلام سید‌حمید مطهری با بیان اینکه 9 دی فصل جدید از بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی، غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم زده است، افزود: این حرکت، حرکت ایمان و با انگیزه خدایی بود و با اراده انسانی انجام نشده است که مقام معظم رهبری فرمودند:«در نهم دی دست اراده الهی دیده شد و گرنه این کارها کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام بگیرد، این کار خدا است. این دست قدرت الهی است. این چیزها دست من و امثال من نیست.»

وی با اشاره به اینکه چهار عامل زمینه‌ساز 9 دی و مهار فتنه شد، خاطر‌نشان کرد: ایمان و باورهای اعتقادی، رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، بصیرت ملت ایران و عشق به اهل بیت(ع) از مهم‌ترین عوامل مهار فتنه در روز 9 دی سال 88 محسوب می‌شود.

مطهری در پایان گفت: حماسه 9 دی پیام داشت و آن پیام این است که امکان فروپاشی نظام جمهوری اسلامی از درون و با کپی‌برداری از انقلاب‌های رنگی نیست زیرا مردم به‌ نظام اعتماد و دل‌بستگی دارند.