جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

حماسه 9 دی روز نمایش شعور انقلابی ملت ایران بود - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه 9 دی روز نمایش شعور انقلابی ملت ایران بود

ائمه جمعه سوادکوه با گرامیداشت حماسه 9 دی به تجدید میثاق ملت ایران با ارزش‌های نظام اسلامی در این روز اشاره کرد.

حجت الاسلام محمد مهدوی امام جمعه شیرگاه در خطبه‌های نماز جمعه شیرگاه با اشاره به عظمت حماسه 9 دی، گفت: 9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت و نمایش شعور انقلابی ملت ایران بود.

امام جمعه شیرگاه افزود: 9 دی سال 88 و سال‌های بعد آن تجدید عهد و میثاقی دوباره با ارزش‌های نظام اسلامی و ولی فقیه بوده است.

وی به طراحی دشمنان برای ضربه به نظام اسلامی در سال 88 اشاره کرد و یادآور شد: جریان فتنه طراحی دشمنان بیرونی و بازیگران آن فریب خوردگان داخلی بودند.

مهدوی با بیان این که نادانی و ناپختگی برخی‌ها زمینه‌ساز فتنه در جامعه و حضور در میدان طراحی شده دشمنان شده بود، افزود: حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شده است.

خطیب جمعه شیرگاه با اشاره به اربعین حسینی، یادآور شد: زیارت امام حسین (ع) مروری بر نقشه راه سعادت است که پیمودن این راه بدون امامت میسر نیست.

* حماسه 9 دی، تجدید بیعت با ولی فقیه بود

حجت الاسلام محمد زمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه زیراب با اشاره به اینکه عبادت و ریاضت به همراه بلا و مشکلات می‌تواند موجب تعالی انسان را فراهم آورد، گفت: بلاها یا کفاره‌ای است که به قول قرآن به خاطر اعمال ما به دست می‌آید و یا بلاها، ترفیعی هستند که به ائمه معصوم ما رسیده است.

امام جمعه زیراب با تاکید بر این که لحظه‌ها را باید شناخت و نیازها را باید دانست، افزود: دل‌های مردم کوفه لبریز از عشق و علاقه به امام حسین (ع) و اهل البیت (ع) بود اما لحظه شناس نبودند و چند ماه دیرتر وارد میدان مبارزه شدند.

وی یادآور شد: توابین چندین برابر شهدای کربلا بودند و مانند شهدای دشت نینوا در یک روز به شهادت رسیدند اما یک هزارم تاثیر گذاری شهدای کربلا را به دلیل اینکه وقت حساس را نشناختند را نداشتند.

رضایی به حماسه بزرگ 9 دی اشاره کرد و با تاکید بر جاودانه بودن آن، خاطر نشان کرد: حماسه 9 دی تجدید بیعت با آرمان‌های نظام و امام و ولی فقیه بود.

خطیب جمعه زیراب با اشاره به نامگذاری امسال به سال تولید ملی، آن را موجب قدرت و اقتدار در عرصه های مختلف توصیف کرد و خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری هدفمند در پژوهش و تحقیق مهم‌ترین سیاست افزایش تولید ملی است.