جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حماسه 9 دی در بین دانش‌آموزان تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه 9 دی در بین دانش‌آموزان تبیین شود

اکبر لطفی اظهار داشت: در روز نهم دی ماه که روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است، برنامه‌های متنوعی در سطح مدارس با اعزام سخنرانان به همراه مسابقات مختلف برای بصیرت‌افزایی دانش‌آموزان برگزار شد.

وی با اعلام اینکه نهم دی روز شکست دوباره دشمنان داخلی و خارجی و خوردن سیلی محکمی از سوی ملت ایران اسلامی است، ادامه داد: همچنین به صورت نمادین با حضور امام جمعه این شهرستان زنگ بصیرت در مدرسه راهنمایی شهید قاسم‌زاده همزمان با سراسر کشور به صدا درآمد.

وی افزود: در راستای معرفی نهم دی ماه و افکار پلید دشمنان در مدارس برنامه‌های خوبی اجرا شد تا هدف مردم در دفاع از حریم ولایت و ثبیت موقعیت نظام جمهوری اسلامی بین دانش‌آموزان بازگو شود.

لطفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های گسترده در بخش هوشمندسازی یادآور شد: در بخش هوشمندسازی مدارس بخش‌نامه‌ای از سوی استاندار مازندران مبنی بر اینکه دستگاه‌های دولتی، غیردولتی و بانک‌ها وسایل فناوری و کامپیوتر و لوازم مرتبط مازاد خود را به آموزش و پرورش بدهند تا برای دانش‌آموزان مدارس شهری و روستایی استفاده شود، ابلاغ شد.

وی با اعلام اینکه آمل از لحاظ برگزاری کنکور و کیفیت آن در سطح استان رتبه برتر را کسب کرد، یادآور شد: هم‌اکنون اجرای کنکور به دانشگاه‌ها سپرده شده است همچنین در کنکور گذشته حدود 5 هزار دانش‌آموز چهارم متوسطه این شهرستان شرکت داشتند.

وی با اشاره به اینکه آثار سه معلم پژوهشگر آملی به مرحله کشوری جشنواره معلمان پژوهنده راه پیدا کرد، ادامه داد: تهمینه علایی، ام‌البنین نبی‌پور و سحر رحمانی سه معلم پژوهنده این شهرستان بودند که آثارشان پس از انتخاب در مرحله استانی به مرحله کشوری راه پیدا کرد.