جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

حماسه سوسنگرد در صحفه تاریخ پرافتخار دفاع مقدس ثبت و جاودانه می ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه سوسنگرد در صحفه تاریخ پرافتخار دفاع مقدس ثبت و جاودانه می ماند

ˈمنصورعلی زارعیˈ روز یکشنبه به مناسبت 26 آبان ماه سال 1359 سالروز حماسه سوسنگرد در گفت و گو با خبرنگاران در ساری، افزود: سوسنگرد که در پایان اولین هفته از جنگ به اشغال رژیم بعث عراق درآمد، در پنجاه و هفتمین روز از آغاز جنگ تحمیلی یعنی در 26 آبان ماه 59 آزاد شد.

وی با اشاره به نقش هدایتگرانه ی مقام معظم رهبری نماینده وقت امام خمینی(ره) در شورای عالی دفاع و شهید دکتر مصطفی چمران در آزادسازی سوسنگرد، اظهار داشت: طرح، برنامه ریزی و اجرای عملیات آزادسازی سوسنگرد قهرمان به لحاظ مدیریتی و نقش راهبردی مقام معظم رهبری باعث شد این عملیات را از مهمترین و برجسته ترین عملیات اوایل جنگ به شمار آید.

وی بیان داشت: اگر آزادسازی سوسنگرد در آن مقطع زمانی به وقوع نمی پیوست بطور قطع شرایط جنگ به مراتب سخت تر می شد.

وی اضافه کرد: آزادسازی سوسنگرد قهرمان تجلی گاه پیروزی ایمان، اراده و تکلیف گرایی است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران گفت: مردم مازندران در جریان بازسازی مناطق جنگ زده ی شهر سوسنگرد یکهزار و 688 ساختمان را بازسازی کردند که این سند پر افتخار بر پیشانی استان لاله خیز مازندران می درخشد.

زارعی با بیان اینکه در پاسداشت حماسه آزادسازی سوسنگرد قهرمان ویژه برنامه هایی در سطح استان به اجرا در آمد، افزود: برگزاری همایش تجلیل از مادران شهدای عملیات آزادسازی سوسنگرد، مراسم غبارروبی و ادای احترام مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی استان به ساحت مقدس شهدای گمنام پارک موزه دفاع مقدس مازندران در روز 26 آبان، روایتگری راویان دفاع مقدس در مدارس از جمله این برنامه ها است.