سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

حماسه بی بدیل مردم آمل در ششم بهمن سال 60 برای همیشه ماندگار ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه بی بدیل مردم آمل در ششم بهمن سال 60 برای همیشه ماندگار ماند

سردار ˈ عبدالله ملکی ˈ روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه اسلامی مردم آمل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : ایمان به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه می تواند زمینه ساز چنین حماسه هایی باشد که حضرت امام خمینی (ره) در وصیت نامه سیاسی - الهی خود از آن به نیکی یاد کرده است.

وی با اشاره به این که بزرگ ترین سرمایه حماسه ششم بهمن مردم ولایت مدار این شهر هستند، بیان داشت: مردم با حضوری فعال و ارزنده وارد عرصه شده و پاسخ شایسته ای را به ایادی استکباری دادند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان این که عقلانیت و صبر مدافعان جنگل نمایان است که براساس عقل محوری توانستند نقش آفرینی کنند، ادامه داد: انگیزه الهی است که سبب چنین حماسه های ماندگاری در نظام اسلامی می شود.

سردار ملکی با تاکید بر این که دشمنان اعتقادی به خدا نداشته و همه چیز را مادی دانند و با این ایدئولوژی هم وارد میدان شدند، گفت: آن ها مردم آمل را نشناخته و باید می دانستند این شهر مرکز حکومت علوی و شهر عالمان بزرگ دینی است.

در سحرگاه ششم بهمن سال 1360 گروهی از منافقان کوردل به قصد تصرف شهر از جنگل های اطراف به شهر آمل حمله کردند که مردم این شهرستان با حمله جانانه و ایستادگی در مقابل آنها ، در چند ساعت این توطئه شوم را پاسخ دادند و موجب فرار آنان شدند.

در این حماسه جاویدان که هرساله مردم آمل خاطره آن را گرامی می دارند ، 40 نفر از مردم به شهادت رسیدند و تعدادی هم مجروح شدند.