جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حل معضل زباله دغدغه روستاهای مازندران است- صدور مجوز تاسیس 40 دهیاری جدید - نمایش محتوای خبر

 

 

حل معضل زباله دغدغه روستاهای مازندران است- صدور مجوز تاسیس 40 دهیاری جدید

رضا آزادی کناری در گفتگو با خبرنگار مهر، از خرید 21 دستگاه نیسان کمپرسی جهت حمل زباله خبر داد و گفت: این تجهیزات از غرب تا شرق استان توزیع می شود.
40 دهیاری جدید در مازندران تاسیس می شود

وی با اشاره به دهیاریهای استان افزود: در حال حاضر در استان مازندران هزار و 802 دهیاری مصوب وجود دارد که از این تعداد هزار و 600 دهیاری فعال هستند و در جلسه اخیری که در تهران برگزار شد مجوز تاسیس  هزار دهیاری در کشور برای روستاهای بالای 20 خانوار صادر شد که سهم مازندران از این تعداد 40 دهیاری است.

مدیر کل امور روستایی  استانداری مازندران در ادامه در خصوص کمبود ماشین های آتش نشانی در روستاها گفت: دفتر امور روستایی مازندران این آمادگی را دارد  که چنانچه شرکت های تعاونی دهیاران بخواهند نسبت به خریداری ماشین آتش نشانی اقدام کنند با آنان مشارکت 30 درصدی داشته باشد.

تخصیص 40 میلیارد تومان بودجه برای دهیاریها

وی همچنین پیرامون بودجه های فرهنگی ، ورزشی روستاها  بیان داشت : این بودجه ها از محل اعتبار دهیاری ها تامین می شود اما دفتر امور روستایی از محل  سایر اعتبارات به آنان کمک بودجه می دهد که در سال 91 برای این منظور 40 میلیارد تومان بودجه به دهیاری های استان داده شد.

وی با توجه به نزدیک شدن به مراسم تحلیف شوراها ، تصریح کرد : اعضای جدید شورای اسلامی روستاها پس از مراسم تحلیف در انتخاب دهیار حسابگرانه عملکرده و شتابزده نباشند.

آزادی کناری ضمن توصیه به شوراهای اسلامی روستاها مبنی بر مطالعه قوانین ، دستور العمل ها بر ضرورت استفاده از دهیاران با تجربه تاکید کرد و افزود: در این دوره در دو هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار حدود 8 هزار نفر  به عنوان اعضای شورای اسلامی روستاها  آغار بکار خواهند کرد.

وی در پایان سخنان خود از تشکیل شورای فزهنگی روستا خبر داد و گفت : این شورا می تواند امور فرهنگی و اجتماعی روستا را مدیریت کند.