جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

حلقه‌های زنجیره تولید برد برد است/ مازندران از استان‌های مستعد کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

حلقه‌های زنجیره تولید برد برد است/ مازندران از استان‌های مستعد کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: حلقه‌های زنجیره تولید برد برد است و باید امکانی فراهم شود تا دامنه بیمه در بخش کشاورزی فراگیر شود.

حلقه‌های زنجیره تولید برد برد است/ مازندران از استان‌های مستعد کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، حسن رکنی ظهر امروز در همایش مدیران ارشد تولیدات دامی و صندوق بیمه کشاورزی که در پلاژ بانک کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط کشور در بحث خشکسالی به‌گونه‌ای است که ناگزیریم فعالیت‌‌های خود را محدود به استان‌هایی کنیم که امکان فعالیت کشاورزی وجود دارد.

وی افزود: برنامه‌هایی که به صورت درازمدت کارایی دارد به استان‌های مستعد واگذار می‌شود که مازندران یکی از استان‌های مستعد کشاورزی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دام ادامه داد: 10 درصد فعالیت طیور کشور در مازندران متمرکز است که اگر به بهره‌وری توجه شود اثرگذاری خوبی در کشور دارد.

این مسؤول با بیان اینکه باید تحول جدی در بیمه محصولات کشاورزی و دامی داشته باشیم، گفت: هر ساله وابستگی به اعتبارات دولتی داریم و در زمان بروز خسارت باید منتظر تخصیص اعتبارات دولتی باشیم که این فاصله زمانی سبب پرداخت نابجا به کشاورز و بهره‌بردار می‌شود و باید پرداخت‌ها جهت‌دار باشد.

رکنی اظهار کرد: برای نخستین‌بار بار بیمه عمومی و تکمیلی در بحث طیور مطرح شد که با استقبال خوب تولیدکنندگان مواجه شدیم.

وی بیان کرد: حلقه‌های زنجیره تولید برد برد است و باید امکانی فراهم شود تا دامنه بیمه فراگیر شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در پایان گفت: باید با اطلاع‌رسانی و داد و ستد اطلاعاتی با تشکل‌ها پرداخت غرامت را بهتر جا بیندازیم.