جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

حقوق ناجیان غریق به موقع پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حقوق ناجیان غریق به موقع پرداخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به تغییر فرمانده سپاه کربلای مازندران اظهار داشت: سپاه کربلای مازندران در بسیاری از امور کمک کار مسئولان استان مازندران است.

وی تصریح کرد: سپاه کربلای مازندران در بحران برف ورود بسیار خوبی داشت و به کمک دستگاه‌های اجرایی مازندران آمد و کمک کار بسیار قوی در حوزه‌های مختلف در استان مازندران است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به نزدیک بودن ایام ماه مبارک رمضان گفت: مساجد استان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم آماده شوند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزاری جلسات طرح دریا، گفت: جلسه هماهنگی طرح دریا قبل از ایام عید شروع شد و اساسی‌ترین مشکلات این حوزه خلاء قانونی بود.

این مسئول با اعلام اینکه وزارت کشور مسئولیت ساماندهی طرح‌های دریا در استان‌ها را به استانداری‌ها واگذار کرد، افزود: مقرر شد که برای اجرای موفق طرح دریا اعتباراتی مناسبی در اختیار استان‌های ساحلی قرار گیرد.

یونسی اضافه کرد: برای اجرای موفق طرح دریا کمیته 10گانه در استان تشکیل شد و جلساتی با مدیران طرح‌های 82 گانه را نیز دعوت کردیم و حوزه اختیارات مدیران را نیز به خوبی تشریح کردیم.

وی مهم‌ترین مشکلات سال‌های گذشته طرح دریا را کمبود ناجیان غریق در سطح سواحل استان برشمرد و گفت: 30 درصد به تعداد ناجیان غریق استان اضافه شد و تعداد ناجیان غریق مازندران به 960 نفر رسید.

این مسئول با اعلام اینکه ورود 20 میلیون مسافر به مازندران می‌تواند زمینه مناسبی برای ایجاد فرصت شغلی در استان ایجاد کند، افزود: از این ظرفیت برای ارتقاء معیشت مردم استفاده مناسب شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران با اعلام اینکه میزان غرقی‌های دریا مازندران نسبت به سال گذشته 85 درصد کاهش داشت، بیان داشت: به‌کارگیری ناجیان غریق در دو شیفت در دستور کاری قرار دارد و همه مطالبات ناجیان غریق را نیز پرداخت کردیم و برای پرداخت حقوق ناجیان غریق ذخیره مناسب در استان وجود دارد.

این مسئول در پایان گفت: با توجه به مسئولیت استانداری مازندران در طرح‌ها دریا کوچک‌ترین سهل‌انگاری درباره غرقی‌ها از هیچ مسئولی پذیرفته نیست.