جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

حفظ اتحاد مسلمانان از دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ اتحاد مسلمانان از دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی است

امام جمعه چالوس گفت: مهم‌ترین دستاورد راهپیمایی اربعین حسینی انسجام و اتحاد مسلمانان، محبت و احساس غرور و نشاط بین آنان است، بنابراین باید آن را قدر بدانیم و برای حفظ آن بکوشیم.

حفظ اتحاد مسلمانان از دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی است

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمدی‌مهدی راشدی‌نوری ظهر امروز در جمع عزاداران و عاشقان اربعین حسینی که به‌صورت متمرکز در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه بسیاری از عاشقان حسینی خود را روانه قبله‌گاه عشق در کربلای معلی کردند، اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد راهپیمایی اربعین حسینی انسجام و اتحاد مسلمانان، محبت و احساس غرور و نشاط بین آنان است، بنابراین باید آن را قدر بدانیم و برای حفظ آن بکوشیم.

وی با گرامی‌داشت آغاز هفته بسیج در کشور، تصریح کرد: این حضور مردم در اجتماع اربعین حسینی نشان از اعلام وفاداری با سرور و سالار شهیدان دارد.

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه اربعین حسینی به‌فرموده رهبر معظم انقلاب یک مغناطیسی است که همه دل‌های عاشق را به حرم باصفای امام حسین(ع) جذب ممی‌کند، افزود: اربعین آغاز یک حرکت و حماسه‌ای بود که در سال 61 هجری با حضور نخستین دسته از زائران اربعین حسینی یعنی جابرابن عبدالله انصاری و اهل بیت(ع) اسیر امام حسین شکل گرفت و ادامه یافت.

این مسؤول با بیان اینکه اگر در آن‌ روز جمع محدودی زیارت اربعین امام حسین(ع) را بر زبان راندند، افزود: امروز میلیون‌ها عاشق و وفادار از سراسر کشور و جهان نه نتها شیعه و مسلمان بلکه از تمام ملیت‌ها به‌ هر شکلی که آثار عشق و ارادت ایشان را در زندگی دیدند امروز در این مراسم عزاداری شرکت کردند.

راشدی‌نوری با اشاره به‌حضور خالصانه و بی‌ریای عاشقان در تجمع اربعین حسینی در کربلا، بیان کرد: در رسانه‌های جمعی کشور شاهد بودیم که برخی از مناطق موصل که آزاد شد مردمی که در نهایت زحمت و رنج و فقر بودند با آزادی خود را به مسیر زائران کربلا رسانده و آن‌چه که در زندگی داشتند آوردند  تا از زائران کربلا پذیرایی کنند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) دل‌ها را منقلب کرد و این شور و حماسه را در عالم به‌وجود آورد، افزود: اگر امام زمان(عج) که امروز عزادار واقعی‌است روز ظهورش در کنار خانه کعبه فریادش بلند شود خود را با نام امام حسین(ع) به جهانیان معرفی می‌کند بنابراین قبل از قیام و انقلاب امام زمان(عج) باید نام حسین و حماسه حسینی جهانی شود.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه امروز این حرکت جهانی که در تاریخ بشر بی‌سابقه است، اتفاق افتاد، خاطر‌نشان کرد: این حضور پر معنای مردم عاشق زمینه‌ساز ظهور است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید به‌محور  وحدت این امت یعنی مقام معظم رهبری ادای احترام کنیم، یادآور شد: مقام معظم رهبری به‌درستی جامعه دینی و شیعی و اسلامی را هدایت کرده و این عزت را برای جوامع اسلامی به‌وجود آورد و مردم نیز یاران فداکار و وفادار و گوش به‌فرمان رهبری هستند.

راشدی‌نوری در پایان با اشاره به اینکه مراسم عزاداری اربعین در کربلا بزرگ‌ترین تجمع بشری است که  هر ساله باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود، گفت: راهپیمایی عظیم اربعین عاشقان امام حسین (ع) در طول تاریخ را بی‌مانند بوده و این تجلی بزرگ ملت مسلمان به برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان گرانقدر و شکل‌گیری نهضت مقاومت به‌رهبری امام عظیم‌الشأن راحل ما است.