جهش تولید | جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

حضور 5 ورزشکار مازندرانی در المپیک ریو 2016 قطعی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور 5 ورزشکار مازندرانی در المپیک ریو 2016 قطعی شد

تاکنون 8 ورزشکار مازندرانی برای حضور در المپیک ریو 2016 موفق به کسب سهمیه شدند اما حضور 5 ورزشکار در این آوردگاه مهم قطعی شد.

حضور 5 ورزشکار مازندرانی در المپیک ریو 2016 قطعی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در فاصله 100 روز تا المپیک ریو 2016 تاکنون 8 ورزشکار مازندرانی موفق به کسب سهمیه شدند که حضور پنج ورزشکار در این مسابقات قطعی شده و با توجه به فاصله زمانی تا بازی‌های المپیک حضور ورزشکاران مازندرانی برای کسب سهمیه در مسابقات مختلف به طور حتم تعداد ورزشکاران مازندرانی در این آوردگاه بیشتر خواهد شد.

حضور فرزان عاشورزاده در تکواندو، مجتبی عابدینی در شمشیربازی، نوشاد و نیما عالمیان در تنیس روی میز، حسن یزدانی در کشتی آزاد برای حضور در المپیک ریو 2016 مسجل شد اما کمیل قاسمی و عباس طحان در کشتی آزاد و قاسم رضایی در کشتی فرنگی که موفق به کسب سهمیه شدند حضورشان در المپیک ریو 2016 بستگی به کادر فنی فدراسیون مربوطه دارد.

همچنین ورزشکارانی همچون بهداد سلیمی، بهادر مولایی و محمدرضا براری در وزنه‌برداری، رضا یزدانی، سیداحمد محمدی در کشتی آزاد، کیوان قنبرزاده در دوومیدانی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور در والیبال به عنوان ورزشکاران مازندرانی نیز شانس زیادی برای حضور در المپیک ریو دارند.

در المپیک 2012 لندن 11 ورزشکار مازندرانی حضور داشتند که سه ورزشکار موفق به کسب مدال شدند و حاصل آن کسب دو مدال طلا توسط بهداد سلیمی در وزنه‌برداری، قاسم رضایی در کشتی فرنگی و یک مدال برنز توسط کمیل قاسمی در کشتی آزاد بود، که امیدوار است در سایه مدیریت توانمند و سخت‌کوش ورزش و جوانان استان و تلاش ورزشکاران تعداد مدال‌های کسب شده ملی‌پوشان مازندرانی در المپیک ریو 2016 افزایش یابد.

از نکات قابل توجه المپیک ریو 2016 حضور برادران نوشاد و نیما عالمیان در این مسابقات بوده که پس از برادران امیررضا و رسول خادم به عنوان دومین برادران در بازی‌های المپیک ریو است.