سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

حضور 2 برادر در مسابقات تنیس روی میز برای نخستین‌بار در تاریخ المپیک - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور 2 برادر در مسابقات تنیس روی میز برای نخستین‌بار در تاریخ المپیک

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه سه ورزشکار زن و مرد ایران در این رشته برای رقابت در المپیک وارد ریو می‌شوند، گفت: برای نخستین‌بار حضور دو برادر المپیکی در تاریخ ورزش تنیس روی میز را شاهد هستیم.

حضور 2 برادر در مسابقات تنیس روی میز برای نخستین‌بار در تاریخ المپیک

مهرداد علی‌قارداشی در حاشیه مراسم بدرقه قهرمانان المپیکی مازندران به مسابقات المپیک ریو، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت المپیکی‌های تیم ملی تنیس روی میز مطلوب و رضایت‌بخش است.

وی افزود: فدراسیون تنیس روی میز سه نماینده در برزیل دارد که دو نماینده از آقایان و یک نماینده از بانوان هستند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: بازیکنان ملی‌پوش تا غروب روز پنجم مرداد امسال زیر نظر کادر فنی و سرمربی تیم ملی تمرینات منظم دارند و پس از آن ملی‌پوشان و سرمربی‌های تیم ملی چون از شهرستان به تهران آمده‌اند به شهرهای خود بازگشته و پس از خداحافظی با بستگان روز نهم مرداد عازم برزیل هستند.

این مسؤول بیان کرد: در روز نهم مرداد امسال تیم ایران با هواپیمای اتحاد به شهر ابوظبی، سائوپائولو و ریوی برزیل اعزام می‌شوند.

علی‌قارداشی با اعلام اینکه با ورود به برزیل به تمرینات ادامه داده تا یک هفته بعد از آن در مسابقات المپیک شرکت کنیم، اظهار کرد: در بخش مردان برادران مازندرانی نیما و نوشاد عالمیان از مازندران به همراه ندا شهسواری سه نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک 2016 ریو هستند و به آنها بسیار امید داریم.

وی با اشاره به اینکه نوشاد عالمیان در المپیک 2012 لندن نفر اول پینگ‌پنگ ایران بود، خاطرنشان کرد: این ورزشکار تجربه خوبی از المپیک دارد و می‌تواند با شناخت کافی از رقبایش از تجربیات گذشته به‌خوبی استفاده کند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران گفت: با استفاده از تجربه و توان فردی این ورزشکار می‌تواند رنکینگ جدید خود را ارتقا داده و ما هم همین انتظار را از او داریم.

این مسؤول با اشاره به اینکه نیما عالمیان هم با کسب سهمیه حضور در مسابقات المپیک توانست برای نخستین‌بار در تاریخ تنیس روی میز المپیک سبب شود تا دو برادر راهی این مسابقات شوند، گفت: این ملی‌پوش هم تمرینات منظمی داشته و بسیار خوب در تمرینات ظاهر شد.

علی‌قارداشی خاطرنشان کرد: ندا شهسواری از کرمانشاه نیز از بانوان باتجربه در تیم ملی تنیس روی میز است که چندین سال سابقه حضور در تیم ملی را داشته و هم‌اکنون در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد.

وی با اشاره به اینکه المپیک میدان بسیار بزرگی است، گفت: امیدواریم با دعای خیر مردم، درخشش بازیکنان و استفاده از تمام توان‌شان بتوانیم نمایندگان شایسته‌ای برای ایران بوده و با دست پر راهی کشورمان شویم.