جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

حضور 1400 نفر در مراسم اعتکاف آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور 1400 نفر در مراسم اعتکاف آمل

حجت‌الاسلام محمد قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: امسال 14 مسجد این شهرستان توانستند به مدت سه روز میزبان معتکفان باشند.

وی افزود: در پایان این مراسم معنوی با آماری که از سوی مساجد به این اداره ارائه شده یک هزار و 400 معتکف در مراسم معنوی اعتکاف شرکت داشتند.

قنبری با اشاره به استقبال حدود 75 درصدی معتکفان جوان و نوجوان در آمل بیان داشت: با توجه به آغاز فصل امتحانات در مدارس و دانشگاه‌ها حضور خوبی را از نسل جوان در این مراسم شاهد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مفید دینی، مذهبی، اعتقادی و بصیرت‌افزایی در زمینه انتخابات پیش رو را در این مراسم معنوی داشتیم، گفت: 14 مسجد مسجد بخش شهری و روستایی امسال میزبان اعتکاف بودند.

قنبری با اشاره به اسامی مساجد میزبان معتکفان در پایان این مراسم اذعان داشت: مساجد مسجد صاحب‌الزمان(عج) خیابان امام رضا و مسجد سجاد کوی سجادیه میزبان برادران بوده و هشت مسجد ابوالفضل(ع) اسپه‌کلا، موسی‌بن جعفر(ع) خیابان امام خمینی(ره)، مسلم بن عقیل چاکسر، هدایت و امام حسن‌عسگری(ع) پایین بازار، امام سجاد(ع) میدان میر حیدر آملی، مسجد النبی(ص) خیابان امام رضا و مسجد ولی عصر(عج) روستای بوران در بخش خواهران فعالیت داشتند.

به گفته این مسئول، چهار مسجد ابوالفضل(ع) هندوکلا، امام حسن مجتبی(ع) رشکلا، ولی عصر (عج) اجوارکلا و صاحب الزمان(عج) آهنگرکلای دابودشت در بخش روستایی به صورت مشترک میزبان معتکفان بودند.

وی با اشاره به عدم برگزاری مراسم اعتکاف امسال در مسجد جامع این شهرستان که در سال‌های گذشته بیشترین تعداد معتکفان را به خود اختصاص داده بود، گفت: این مسجد مقدس امسال به خاطر تعمیرات و ساخت و ساز در ایام اعتکاف میزبان معتکفان نبود.