جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

حضور 13 ورزشکار در المپیک بیانگر توانمندی ورزش مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور 13 ورزشکار در المپیک بیانگر توانمندی ورزش مازندران است

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: حضور 13 ورزشکار و دو مربی مازندرانی در المپیک ریو 2016 نشان از توانمندی ورزش استان دارد.

حضور 13 ورزشکار در المپیک بیانگر توانمندی ورزش مازندران است

حبیب حسین‌زادگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری در فاصله سه روز تا آوردگاه مهم سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ریو 2016، اظهار کرد: حضور 13 ورزشکار و دو مربی از مازندران در بین 31 استان کشور نشان از قدرتمندی و توانمندی ورزش استان دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون هشت ورزشکار مازندرانی در طول المپیک موفق به کسب 9 مدال شده‌اند، افزود: امامعلی حبیبی، عبدالله موحد، عسکری محمدیان، سید مراد محمدی، کمیل قاسمی در کشتی آزاد، قاسم رضایی در کشتی فرنگی و حسین توکلی و بهداد سلیمی در وزنه‌برداری به‌عنوان هشت دلاورمرد مازندرانی در طول المپیک موفق به کسب مدال شده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: در بین این قهرمانان مازندرانی تنها عسکری محمدیان در المپیک 1988 سئول و 1992 بارسلون موفق به کسب دو مدال نقره شد.

این مسؤول تصریح کرد: امامعلی حبیبی در المپیک 1956 ملبورن مدال طلای کشتی آزاد، عبدالله موحد در المپیک 1968 مکزیکوسیتی مدال طلای کشتی آزاد، عسکری محمدیان در المپیک 1988 سئول و 1992 بارسلون دو مدال نقره کشتی آزاد، حسین توکلی در المپیک 2000 سیدنی مدال طلای وزنه‌برداری، سید مراد محمدی مدال در المپیک 2008 پکن مدال برنز کشتی آزاد، بهداد سلیمی در وزنه‌برداری و قاسم رضایی در کشتی فرنگی دو مدال طلا و کمیل قاسمی نیز در کشتی آزاد مدال برنز المپیک 2012 لندن را کسب کردند.

حسین‌زادگان با اشاره به حضور حسین کریمی و فرهاد اسماعیل‌نژاد به‌عنوان دو مربی باتجربه کشتی آزاد و فرنگی از مازندران در المپیک ریو، اظهار کرد: در المپیک سی و یکم ریو نیز 64 ورزشکار کشورمان در 14 رشته ورزشی به میدان می‌روند که از این تعداد 13 ورزشکار مازنی در هفت رشته ورزشی به مصاف حریفان می‌روند.

وی از آمادگی و توانمندی بالای ورزشکاران مازندرانی در آوردگاه مهم المپیک خبر داد و گفت: به ورزشکاران مازندرانی اعتقاد راسخ داریم و به یاری خداوند متعال با کسب مدال، پرچم سه رنگ کشورمان را در ریو به اهتزاز در می‌آورند.