جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

حضور 128 کشتی‌گیر در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی جوانان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور 128 کشتی‌گیر در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی جوانان مازندران

پیمان نائب رئیس هیأت کشتی آمل از شرکت 128 ورزشکار در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی جوانان مازندران خبر داد.

حضور 128 کشتی‌گیر در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی جوانان مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان مازندران از امروز به میزبانی شهرستان آمل در سالن ورزشی الغدیر برگزار شد.

این مسابقات هم‌اکنون بر روی سه تشک با حضور برترین‌های کشتی مازندران و قضاوت داوران برجسته و رسمی در حال پیگیری است.

نائب رئیس هیأت کشتی آمل در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: رقابت‌های کشتی فرنگی رده سنی جوانان مازندران با حضور 128 ورزشکار از 23 تیم شهرهای مازندران صبح امروز کار خود را آغاز کرد.

پرویز فرزان افزود: این رویداد مهم ورزشی با نام و یاد شهدای مدافع حرم مازندران و چهار شهید مدافع حرم شهرستان آمل برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه در این دوره از مسابقات یاد و خاطره مرحوم مهران زابلی جوان کشتی‌گیر شهرستان آمل گرامی داشته می‌شود، گفت: کشتی‌گیران هشت وزن 50، 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم پس از وزن‌کشی به مدت یک روز با هم دیدار می‌کنند.

نائب رئیس هیأت کشتی آمل با اشاره به حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر به همراه بخش خصوصی حامی ورزش کشتی کشور، یادآور شد: در روز نخست مسابقات رئیس هیأت کشتی مازندران از نزدیک بر روند فعالیت ورزشکاران نظارت داشت.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات از پهلوان قاسم رضایی دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن و مدال برنز المپیک 2016 برزیل با اهدای 30 سکه طلا از سوی هیأت کشتی شهرستان آمل قدردانی و تجلیل شد.

فرزان بیان کرد: اعضای شورای اسلامی و شهردار آمل نیز در این مراسم اعلام کردند که یک قطعه زمین در مکانی مناسب به پهلوان قاسم رضایی در شهر آمل اهدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد منتخب در این دوره از مسابقات در قالب تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان مازندران خود را برای حضور قدرتمندانه در مسابقات کشوری آماده می‌کنند، گفت: مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان مازندران نیز فردا در این شهرستان برگزار می‌شود.

فرزان با اعلام اینکه آئین وزن‌کشی این کشتی‌گیران عصر امروز برگزار می‌شود، بیان کرد: این دوره از مسابقات یادواره شهدای مدافع حرم مازندران و گرامیداشت نام و یاد مرحوم اکبر بامشاد از کشتی‌گیران فقید شمال کشور خواهد بود.

نائب رئیس هیأت کشتی آمل یادآور شد: در پایان این مسابقات از مدال‌آوران جهانی ورزش کشتی فرنگی و مربیان آنها همانند امیر حسین حسینی، پیمان حیدری و علی ارسلان به عنوان مدال‌آوران ورزشکار و حسن حسین‌زاده، سعید شیرزاد و بختیار تقوی‌نیا به عنوان مربیان ارزشمند و نام‌آور قدردانی می‌شود.