سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری حسینی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری حسینی در آمل

2 گردشگر آلمانی با توجه به موقعیت گردشگری و مذهبی شهرستان آمل یکشنبه شب در مراسم عزاداری ابا عبدالله حسین(ع) در این شهر شرکت کردند.

حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری حسینی در آمل

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این 2 گردشگر مرد و زن آلمانی ضمن شرکت در جمع عزاداران حسینی در هیات قمربنی هاشم (ع) ' بربری خیل ' آمل در بلوارطالقانی این شهر ، از جلوه های ویژه این مراسم تصویر برداری کردند.
یک عضو هیات امنای هیات قمربنی هاشم (ع) گفت : این 2 گردشگر آلمانی با هدف آشنایی با فرهنگ عاشورایی به ایران سفر کردند و آمل یکی از مقصدهای سفر آنان برای این منظور بود.
پرویز فرزان افزود : آنها به زبان فارسی به صورت نسبی تسلط دارند و هنگام حضور در هیات با تعدادی از عزاداران در خصوص آئین های مختلف محرم در آمل گفت و گو کردند.
مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هر شب پر شور تر در مناطق مختلف شهرستان آمل برگزار می شود.
با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی شمار عزادارانی که در مراسم سوگواری شرکت می کنند بیشتر می شود و مردم آمل با تهیه نذورات از عزادارا ن حسینی پذیرایی می کنند.
حضور کودکان با سربندهای یا حسین و یا ابالفضل و بوی اسپند در مقابل مساجد ، تکیه ها و حسینیه ها به مراسم عزاداری جلوه های خاصی می بخشد.
عصر یکشنبه نیز شهروندان آملی در تجمع بزرگ عزاداران حسینی دیارعلویان در میدان 17شهریور این شهر شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند.