سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

حضور نیروی دریایی در دورترین آب های دنیا گامی همسو برای تحقق تدابیر رهبری است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور نیروی دریایی در دورترین آب های دنیا گامی همسو برای تحقق تدابیر رهبری است

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) نوشهرگفت : حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دورترین نقطه از آب های آزاد دنیا در راستای تحقق منویات معظم له برنامه ریزی شده است.

حضور نیروی دریایی در دورترین آب های دنیا گامی همسو برای تحقق تدابیر رهبری است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، امیردریادار خرداد حکیمی روز سه شنبه در آئین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که به مناسبت 7 آذر روز نیروی دریایی در دانشگاه علوم دریایی نوشهر برگزار شد ، افزود : امروز ناوگروه 44 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب های اقیانوس اطلس پهلو گرفته است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نباید به چنین دستاوردهایی قانع شد چرا که باید مانند انگلیس که جزیره ای بیش نیست برآب های سرزمینی دنیا غالب شد.
امیردریادار حکیمی افزود : هم اکنون انتظار رهبری فرزانه در این حوزه آن است که باید برای افزایش توان نیروی دریایی که در حقیقت توان کشور است ، بیش از پیش تلاش کنیم .
وی گفت : برای تحقق منویات ولایت فقیه از هم اکنون برنامه ریزی کرد و با تقویت بنیه نظامی که در حقیقت تقویت بنیه سلحشوری است ، باید بیش از پیش تلاش کنیم.
وی با گرامیداشت فراررسیدن 7 آذر روز نیروی دریایی و هفته بسیج اظهارداشت : روز تاریخی و انقلابی 7 آذر سال 1359 ، روزی است که دلاور مردان شجاع نیروی دریایی ارتش باکمترین امکانات و با ایثار جان ، بزرگ ترین ضربه رابه پیکر نیروی دریایی ارتش بعثی عراق وارد کردند و شجاعانه با حقانیت و یکپارچگی از سرزمین ایران اسلامی دفاع نمودند.
وی ادامه داد : درچنین روزی نیروی دریایی ارتش توانست با انجام عملیات مروارید سکوهای نفتی عراق را در خلیج فارس منهدم کند و نیروی دریایی این کشور را به زانو درآورد.
امیر دریادار حکیمی همچنین با اشاره به آنکه نیروی دریایی ارتش در سال های اخیر توانسته در برابر حدود 250 مورد تجاوز دزدان دریایی به خطوط تجاری کشتیرانی کشور مقابله کند ، گفت : درپی چنین اقدامی این نیرو موفق شده است حدود 99 درصد از خطرات را دفع کند و به سلامت از این مساله عبور نماید.
فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) نوشهر ابراز امیدواری کرد که با حضور مقتدرانه نیروی دریایی در برابر تهدیدات دشمنان و تجاوز دزدان دریایی روز به روز شاهد توسعه صادرات و واردات و رونق اقتصادی ایران اسلامی باشیم .
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت : انقلاب اسلامی توانست به اذن خدا ، انسجام ارتش اسلامی و همراهی ملت در برابر بزرگ ترین واکنش نظام سلطه دنیا ایستادگی کند و از این جنگ نابرابر موفق شود.
سرتیپ دوم پاسدار سردار عبدالله ملکی افزود : در دوران دفاع مقدس از جوان 11 ساله گرفته تا پیرمرد 75 ساله در کنار دیگر رزمندگان ارتشی با اوج عشق به امام زمان (عج ) به تاسی از فرهنگ عاشورایی برای حفظ این خط سرخ انقلاب اسلامی دفاع کردند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های اسلامی مازندران گفت : باید تداوم دهنده راه شهدا باشیم و امروز دیده می شود که در آن سوی آب های ایران اسلامی در یمن و سوریه رزمندگان ایران اسلامی چگونه برای صیانت از ارزش های اسلامی در برابر دشمنان می جنگند.
درپایان نیروهای مسلح حاضر در میدان در مقابل جایگاه رژه رفتند و شماری از خانواده های شهدا نیز تجلیل شدند .