جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

حضور مردم در 9 دی 88 صیانت از نظام اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور مردم در 9 دی 88 صیانت از نظام اسلامی بود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش مازندران به گرامیداشت روز 9 دی تاکید کرد و افزود:  در روز 9 دی  سال 88 مردم با حضور چشمگیر خود برای صیانت از نظام اسلامی وارد میدان شدند و مردم برای حفظ ارزش‌های نظام اسلامی تابع فرامین رهبری هستند.

این مسئول حضور میلیونی مردم در ایام عزاداری سرور و سالار شهدا را نقطه عطفی در انسجام و هویت‌بخشی  به ارزش‌های دینی دانست و اظهار کرد: با وجود همه تهدیدات دشمنان، کفار و منافقان در عراق و سوریه زائران اربعین حسینی از کربلا و نجف به سلامت به وطن بازگشتند.

فلاح عزتمندی نظام جمهوری اسلامی را در گرو خون شهدا و ولایت‌مداری عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی در سایه ولایت به بالندگی رسید.

وی  با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت در موقعیت کنونی باید توجه همه جانبه به رسالت خود داشته باشد، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش نیازمند منابع مالی است که می‌تواند از منابع موجود استفاده بهینه کند.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه املاک و اراضی بدون استفاده‌ای که در اختیار آموزش و پرورش است براساس قانون قابلیت تبدیل به احسن شدن دارند، افزود: منابعی که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد احصا و برای تغییر کاربری از طریق معاون عمرانی استانداری پیگیری شود.

وی توجه به هنرستان‌ها و رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش را از مهم‌ترین موضوعات در هدایت تحصیلی دانش آموزان دانست و گفت: با توجه به اینکه بیش از 45 درصد دانش‌آموزان به رشته فنی حرفه‌ای و کاردانش هدایت شدند، تجهیز این‌گونه مراکز آموزشی و مهارتی مد نظر قرار گیرد.

فلاح با اعلام اینکه استانداری مازندران آمادگی کامل در حمایت از آموزش و پرورش مازندران را دارد، یادآور شد: استانداری مازندران تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط، سازمان‌ها، شهرک‌های صنعتی و همه صنوف را برای همکاری با آموزش و پرورش به منظور تقویت بخش هنرستان‌ها و کاردانش استان بسیج می‌کند.

وی تقویت هنرستان‌ها و رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش را سبب رفع مشکل اشتغال در استان دانست و ادامه داد: همه امکانات آموزش و پرورش باید برای تقویت مهارت آموزش جریان‌سازی شود.

استاندار مازندران با تاکید براینکه آموزش و پرورش مازندران باید روزآمدترین برنامه‌های آموزشی را در هنرستان‌ها اجرا کند، خاطرنشان کرد: امکانات بالقوه‌ای در جامعه وجود دارد که تاکنون به‌ دلیل مدیریت نادرست استفاده مطلوب نشد.

وی افزود: آموزش و پرورش مازندران باید برنامه جامعی برای فعال کردن رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش ارائه دهد.
فلاح بحش برون‌سپاری برخی از رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای را مهم دانست و گفت: خیران با تمام توان مانند گذشته در تجهیز و تقویت هنرستان‌ها همکاری می‌کنند.

وی تحقق اهداف آموزش و پرورش را نیازمند همسویی با جامعه عنوان کرد و یادآور شد: تمام تحولات اجتماعی و علمی آینده جامعه از آموزش و پرورش نشات می‌گیرد.

استاندار مازندران در پایان سخنانش با بیان اینکه از موقعیت کنونی ایجاد شده در دولت باید بهره‌مند شویم، اظهار کرد: باید همانند فرماندهان جنگ در اتاق جنگ تلاش شبانه‌روزی داشته باشیم.