سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

حضور فرهنگیان در شوراها ظرفیتی مناسب برای توسعه فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور فرهنگیان در شوراها ظرفیتی مناسب برای توسعه فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی قاسمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهرها که به منظور هماهنگی بزرگداشت مقام معلم در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: سالی که مزین به شعار اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی است همه برای تحقق منویات رهبری باید تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه  برای توسعه فرهنگی باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده شود، افزود: حضور فرهنگیان در شوراهای اسلامی شهر و استان ظرفیت قابل توجهی برای توسعه فرهنگی استان است.

این مسئول، تأثیرگذارترین نهاد آموزشی را مدرسه دانست و افزود: تجلیل از مقام شامخ معلم وظیفه همه جامعه است.

قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون سیستم تجلیل از معلمان در خود آموزش و پرورش انجام می‌شد، تصریح کرد: تجلیل از معلم ارج نهادن به توسعه پایدار یک جامعه است.

وی به رفیع بودن جایگاه معلمان اشاره کرد و گفت: در هزاره سوم که عصر جهانی شدن و انتقال اطلاعات است انسان‌هایی پایدارند که به قدرت دانایی متکی باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران متذکر شد: اگر جامعه فرهنگی توسعه نیابند و افراد دانایی تربیت نشوند در هزاره سوم توفیق پیشرفت نخواهیم داشت.

وی، توسعه کشور را منوط به داشتن معلمان فرهیخته دانست و ادامه داد: پرچم تجلیل از معلمان بر سر در هر خانه و دستگاه اجرایی باید برافراشته شود.

قاسمی با اشاره به اینکه معلم نور حیات را در دل می‌نشاند، تصریح کرد: بستری فراهم شود تا همه کسانی که از نعمت علم بهره‌مند می‌شوند تجلیل از مقام معلم داشته باشند.

وی، آموزش و پرورش را تنها حوزه فعال در کار فرهنگی پایدار دانست و گفت: هدف از برگزاری این جلسه بهانه‌ای بود تا با تعامل بین شورا و شهرداری کارهای خوب فرهنگی در استان صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران رفتار معلمان را در جامعه الگویی اثرگذار عنوان کرد و افزود: نقد معلمان هم باید الگو باشد.

وی با اشاره به اینکه اقدام دولت تدبیر و امید، جلوگیری از هدر رفت منابع است، اظهار داشت: اتلاف منابع فقط مختص مسائل مالی نیست، در حوزه‌های مختلف باید از ظرفیت‌ها استفاده شود.

قاسمی، مازندران را استانی توسعه یافته در امور فرهنگی دانست و بیان داشت: نرخ باسوادی مازندران در سطح کشور بالا است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهرها به عنوان نماینده مردم حق دارند از آموزش و پرورش نقد سازنده داشته باشند، اذعان داشت: تعامل با اعضای شورای اسلامی شهرها نظارت ما را بر مدیریت شهرستانی بیشتر می‌کند.